Advert
Advert
Advert

- Antalya’nın spor şöleni Well Life yola çıktı. - Sporun tüm paydaşları Antalya’da bir araya geliyor. - 2019 Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası WellLife’da - Sporun kalbi Antalya’da atıyor.

admin
Bu içerik 280 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

ANFAŞ Antalya Fuarcılık A.Ş., doğa ve salon sporlarına dair tüm enstrümanları bir araya getirerek kentin spor festivali olacakWell Life 2019 - Outdoor&Indoor Aktiviteler, Wellness ve Sağlıklı Yaşam Fuarı’nı tanıttı. Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası’na da ev sahipliği yapacak WellLife 22-26 Mart 2019 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da gerçekleştirilecek. Tanıtım toplantısında konuşan Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, fuarın Antalya ve Türkiye’nin tanıtımına önemli katkı sağlayacağını ifade ederekWellLife’ın başarılı olması halinde Almanya’daki örneklerini geçerek bir dünya markası olabileceğini söyledi.

Antalya’nın fuarcılık markası ANFAŞ (Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.), kentin dokusuna uygun yep yeni bir fuarı daha hayata geçiriyor.

Salon ve doğa sporlarına dair tüm paydaşları, 4 mevsim elverişli iklimi ve eşsiz doğasıyla tüm spor branşlarını aynı anda yapabilme imkanı sunan Antalya’da bir araya getirmeyi hedefleyen ANFAŞ Well Life 2019 - Outdoor&Indoor Aktiviteler, Wellness ve Sağlıklı Yaşam Fuarı’nın ilk tanıtım toplantısı Antalya Expo Center’da gerçekleştirildi.

Toplantıya, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Şirin, ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, ANFAŞ Well Life Proje Müdürü Berkay Uygurlu katıldı.

22- 26 MART 2019’DA SPORUN KALBİ ANTALYA’DA ATACAK
Toplantının açılış konuşmasını yapan ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, fuarın yapısı ile ilgili bilgi verdi. ANFAŞ Well Life Fuarı’nın Antalya’yla özdeşleşerek kısa sürede Türkiye’nin markası olacağını ifade eden Bıdı,” ANFAŞ olarak kentimize ve ülkemize hem ekonomik katkı sağlayacak hem de marka değerini arttıracak yep yeni bir projeyi daha sizlere sunuyoruz. 22-26 Mart 2019 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da açılışını gerçekleştirmeyi planladığımız Well Life, tüm doğa ve salon sporlarını tüm profesyonelleriyle birlikte içinde barındıracak. Fuar, yaratacağı ticaret hacminin yanı sıra bünyesinde gerçekleştirilecek şampiyona, yarışma, eğitim, konser ve eğlence alanlarıyla sadece bir fuar değil Antalya’nın spor festivali olacak” diye konuştu.

SPORA İLK ADIM WELL LIFE’DA ATILACAK
Ali Bıdı “Fuar ve festival alanı olmak üzere iki bölümden oluşacak Well Life, her kitleden, her alanda, her yaş grubundan ziyaretçiye hitap edecek. Spor ekipmanlarından performans ürünlerine, spor giyimden sağlıklı beslenmeye, outdoor ve doğa sporlarından dernek ve federasyonlara kadar tüm katılımcılar; en yeni ürün ve hizmetlerini sporun profesyonellerine tanıtma imkanı bulacak. Biz tüm bu çalışmalardan ayrı olarak bu organizasyonu bir sorumluluk projesi olarak görüyoruz. Well Life, sporun profesyonellerini bir araya getirmenin yanı sıra daha önce spor yapmamış veya farklı alanlarda spor yapmış tüm vatandaşlara daha önce yaşamadıkları yeni deneyimleri yansıtacak bir festival olacak. Spora ilgi duyan herkesin kendine uygun bir spor branşı ile bütünleşmesini sağlayacak” ifadelerini kullandı.

AVRUPA ÖNCESİ TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME ŞAMPİYONASI WELL LIFE’TA
Organizasyonun paydaşlarından Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Şirin, WellLife’ın içerisinde yer alacak Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası hakkında bilgi verdi. Şirin, “Biz federasyon olarak uzun zamandır böyle bir fuarı Türkiye’de gerçekleştirmeyi hedefliyorduk. Titiz çalışmaların ardından ANFAŞ ile bir araya geldik. Well Life fuarında Avrupa Vücut Geliştirme Şampiyonası öncesi Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası’nı eş zamanlı olarak gerçekleştireceğiz. Federasyonumuza bağlı milli sporcularımızla burada Avrupa Şampiyonası öncesi eleme yapacağız. Biz bu fuarın çok önemli olduğunun farkındayız. Şu an Türkiye’de fitness ve vücut geliştirme çok büyük gelişme içindedir. Türkiye’de fitness ve vücut geliştirme ile ilgili önemli bir potansiyele sahip. Bu potansiyeli hep birlikte dünyaya pazarlayacağız” şeklinde konuştu.

ALMANYA’YI GEÇEREK DÜNYA MARKASI OLABİLİRİZ
WellLife’ın, Antalya ve Türkiye’nin tanıtımında önemli bir proje olacağını ifade eden Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, “Bugün burada Well Life Fuarı’nın tanıtımı ile ilgili bir araya gelmiş bulunuyoruz. Şu an dünyadaki en büyük spor fuarı Almanya’da gerçekleştirilen FIBO Köln Spor Fuarı olduğunu biliyoruz. Ben de bu fuara katılma, inceleme fırsatı buldum. Gerçekten çok önemli marka değeri olan bir fuar. Ben bu fuarın Antalya’mızın ve ülkemizin tanıtımına çok önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bu fuarların ilk yıllarda çok büyük ekonomik gelir getirmesi önemli değil. Bu tür organizasyonlar ülkelerin tanıtımına katkı sağlayacaktır. Eğer spor ekipmanları üreten firmalar buraya gelirse WellLife’ın dünyadaki örneklerini geçerek bir dünya markası olabilecektir” dedi.

TURİZM İLE BİRLİKTE GELİŞECEK
Antalya’nın tüm spor branşlarını gerçekleştirebilme potansiyelinin olduğunu ifade eden Burhanettin Hacıcaferoğlu,”Well Life Fuarı, Antalya’nın turizm sektörüne önemli katkı sağlayacaktır. Spro fuarımızın turizmle birlikte gelişeceğine inanıyorum. ‘Yaşam Harekettir’ sloganı ile fuarın yola çıktığını görüyoruz. Gerçekten biz de herkesin hareket etmesi gerektiğini düşünüyoruz. İnşallah sporun tüm kitlelere yayılmasını sağlayacak bir fuar olacak” şeklinde konuştu.

HIZLI BAŞLANGIÇ
Fuarın içeriği hakkında bilgi veren ANFAŞ Well Life Proje Müdürü Berkay Uygurlu, fuarın çalışmalarının kısa sürede uzun mesafe kat ettiğini söyledi. Uygurlu, “Uzun zamandır kurgulama çalışmalarının yürütüldüğü WellLife’da kısa zamanda çok uzun yol aldık. Geçtiğimiz haftalarda satışlarına başladığımız fuarda yoğun ilgi ile karşılaştık. Şimdiden ulusal ve uluslararası arenada faaliyet gösteren firmalar yerini aldı. Yeni firmalar ise rezervasyonlarını yaptırdı. Etkinlik alanlarıyla birlikte Antalya Expo Center’ın açık ve kapalı alanının tamamını kullanmayı planlıyoruz. Ziyaretçi anlamında da çok ciddi talepler alıyoruz. Milli sporcuların ve sporun profesyonellerinin yanı sıra Akdeniz Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nin Beden Eğitimi Yüksek Okulları’ndan toplam 1.200 öğrenci şimdiden programlarına ekledi” dedi.

SPORUN HER BRANŞINDAN DOLU DOLU ETKİNLİK PROGRAMI
Uygurlu,”Dolu dolu etkinlik programıyla kapılarını açacak Well Life bünyesinde açık alanda kurulacak özel alanlarda outdoor aktivitelerine yer verilecek. Kurulacak alanlarda ödüllü crossfit yarışması, tırmanış duvarı, bisiklet parkuru, lasertagforce alanı, offroad şovu, okçuluk ve atlı okçuluk alanı, çocuk eğlence ve spor alanı ve oluşturulacak havuzda fitness etkinlikleri gerçekleştirilecek. Açık alandaki etkinliklerin yanı sıra fuar alanında yoga, plates, meditasyon, taichi, nefes teknik kursları, fascciatraining gibi çok sayıda alanda workshoplar organize edilecek” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X