Advert
Advert
Advert

ANTALYA İş Adamları Derneği (ANTİAD), Antalya İş Dünyasını temsilen Antalya,'nın ekonomik ve sosyal yapısı hakkındaki görüş ve önerilerini , yerel seçimler sonrası seçilen, Belediye başkanlarından beklentilerini, taleplerini Ankara'da Ak Parti, CHP, MHP ve İyi Parti genel başkanlarına ileterek değerlendirmelerde bulundu.

admin
Bu içerik 172 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

19 Kasım Pazartesi günü Ankara'ya giden heyet ilk olarak Anıtkabire giderek ATA'nın huzuruna çıktı ve Türk  Silahlı Kuvvetleri nezdinde mozoleye çelenk koyma töreni gerçekleştirdi. Anıtkabir anı defterine yazan Başkan Av. Ersen Göksan cümlelerini ''Ne Mutlu Türküm Diyene'' sözüyle tamamladı.

ANTİAD Başkanı Av. Ersen Göksan ve beraberindeki 16 kişilik heyet, Anıtkabir ziyaretinin ardından Antalya  milletvekilleri Ak Partili Mustafa Köse, İbrahim Aydın, Atay Uslu ve Kemal Çelik, CHP'li Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek, Cavit Arı ve Aydın Özer, İYİ Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz, Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Temizer ve MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan ile bir araya geldi. Antalya'nın mevcut durumu ile ilgili Tarım, Turizm, Ticaret ve  İnşaat başlıkları altında hazırladıkları ekonomi raporunu sunmak üzere , İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi makamında, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile TBMM'de bir araya geldi ve İş Dünyasının görüş ve önerilerine bire bir parti liderlerine aktardı.

ANTİAD heyeti ayrıca Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'nu da ziyaret etti.

HAZIRLANAN RAPOR GENEL BAŞKANLARA İLETİLDİ

Antalya'nın ekonomi, turizm, inşaat, tarım, ihracat ve ithalat istatistiklerine ilişkin rapor oluşturduklarını anlatan Başkan Av.Ersen Göksan, Antalya iş dünyasıyla ilgili problemleri ve mart ayında yapılacak yerel seçimdeki beklentilerini liderlere birebir aktardıklarını söyledi. Başkan Göksan, “ANTİAD olarak Antalya'nın mevcut durumunu, Antalya ile ilgili neler talep edeceğimizi ve bunu meclise nasıl yansıtabileceğimizi göstermek amacıyla Ankara'ya gittik. Liderlerle birebir görüşerek hazırladığımız raporu ilettik ve Antalya hakkında değerlendirmelerde bulunduk. Antalya iş dünyası ile ilgili öneri ve isteklerimizi belirttik. İş insanlarının yaşadığı sorunlara çözüm üretmeye çalıştık. Yerel yönetimlerden nasıl bir sosyal belediyecilik anlayışı beklediğimizi bütün liderlerimize aktardık. Nasıl bir belediye başkanı talep ettiğimizi söyledik, böyle kısa bir sürede dört büyük parti lideri ile(AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve İyi Parti) buluşan ilk sivil toplum örgütü  olmayı başardık, bizleri dinleyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan başta olmak üzere, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e  ve değerli Antalya Milletvekillerimize müteşekkiriz'' dedi.

GENEL BAŞKANLARLA YEREL SEÇİM DEĞERLENDİRİLDİ

Mart ayında yapılacak seçimin çok kritik olduğunu vurgulayan Göksan, Antalya ekonomisi için büyükşehir belediyesinin çok önemli olduğunu söyledi. Göksan, “Antalya turizmi, ekonomisi iş insanı için çok önemli. Bu nedenle sosyal belediyecilik anlayışına uygun, Antalya ekonomisinden, tarımından, turizminden anlayan eğitimli çalışkan belediye başkan adayı göstermelerini 4 büyük parti liderlerimize talep ettik. Antalya ile ilgili böyle bir sunum gerçekleştirdiğimiz için parti liderleri memnun kaldı. Antalya turizmin, Türkiye ekonomisinin gözbebeği, Antalya Türkiye tarım ihracatının 3'te 2'sini karşılayan bir yer. Ayrıca ihracatta söz sahibi" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X