Advert
Advert
Advert

ATAV, RESSAMLARI GALA YEMEĞİNDE AĞIRLADI

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV), Ressam Salih Yön sponsorluğunda ve küratörlüğünde, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Uluslararası Resim Kampı ve Sanat Kolonisi için ATSO Kaleiçi Evi’nde yapılan “Çalıştay Sonu Resim Sergisi”nin ardından ressamları gala yemeğinde ağırladı.

ATAV, RESSAMLARI GALA YEMEĞİNDE AĞIRLADI
ATAV, RESSAMLARI GALA YEMEĞİNDE AĞIRLADI admin
Bu içerik 313 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Tarihi Hisar Restaurant’ta düzenlenen gala yemeğine, Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz Gül Ege, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı ve ATAV Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Evrim, Antalya’da bir toplantı için bulunan ve İbrahim Evrim’in davetiyle yemeğe gelen sürpriz konuk Lübnan Başbakanlık Danışmanı Nader Al Ghazal ve 3’üncü Uluslararası Resim Kampı ve Sanat Kolonisine katılan ressamlar katıldı.

ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, 3’üncüsü düzenlenen sanat kolonisi için Ressam Salih Yön’e teşekkür ederek, Antalya’nın kültür sanat kenti olabilmesi için bu tür organizasyonların önemine dikkat çekti. Başkan Gül Ege, “Antalya’nın tanıtımı açısından uluslararası boyutta birçok sanatçının kentte bir sanat organizasyonuna katılmasını çok değerli buluyorum. Antalya’yı kültür sanat şehri olma yolunda destekleyen tüm etkinliklere katkı vermeye çalışıyoruz. Sanat kolonisi için Antalya’ya 5 farklı ülkeden gelen sanatçıların kentimizi ülkelerinde en iyi şekilde tanıtacaklarına inanıyoruz” dedi.

“Dünya sanatçıları, Antalyalı sanatseverlerle buluşuyor”

Ressam Salih Yön ise 3. Uluslararası Resim Kampı ve Sanat Kolonisi Sanat Çalıştayı’nın amacının, sanatın ve sanatçının desteklenmesini sağlamak, sanat sevgisinin toplumun geneline yayılmasını sağlamak, Antalya'ya resim ve heykel müzesi kazandırmak ve dünya sanatçılarını Antalyalı sanatsaverlerle buluşturmak olduğunu açıkladı.

Kaleiçi ATSO Evi'ndeki “Uluslararası beylikdüzü escort Resim Kampı ve Sanat Kolonisi”, Türkiye, Romanya, KKTC, Azerbaycan, Kuveyt ve İran'dan resim ve çini sanatçılarının katılımıyla gerçekleşti. Etkinlik süresince resim ve çini çalışmaları yapan sanatçıların ürettikleri eserler, 24 – 30 Kasım tarihleri arasında ATSO Kaleiçi Evi’nde sergilenecek.

Gala yemeğinde ressamlara ATAV yayını olan “Antalya’nın Prestiji” kitabı takdim edildi. Ressam Salih Yön, sanat kolonisi anısına ressamlara katılım belgesi ve plaket takdim etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X