Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü etkinlikleri çerçevesinde, bisiklet tutkunları 'İki teker hareket için yeter' etkiliğinde buluştu.

admin
Bu içerik 351 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen 'İki teker hareket için yeter' adlı bisiklet turu etkinliğine her yaştan bisiklet tutkunu katıldı. Farklı meslek gruplarından bisiklet binicilerinin buluştuğu etkinlik renkli görüntülere ev sahipliği yaptı. Sağlıklı yaşama dikkat çekmek için pedal çeviren Antalyalılar, bisikletlerine üzerinde 'Sağlık için pedalla' yazılı balonlar bağladı. Yol boyunca kendilerini izleyen vatandaşlara el sallayarak bisiklete binmeleri için uyarılarda bulunan bisikletçilere, kortejin güvenli şekilde ilerlemesini sağlayan trafik polisleri de katıldı.

 

Etkinliğe Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu ile Antalya Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Murat Özdemir ev sahipliği yaptı. Grubun en başında bisikletlerini kullanan Hacıcaferoğlu ile Özdemir'e vatandaşlar eşlik etti.

 

Antalya Akvaryum önünde toplanan bisiklet tutkunları, pedal çevirerek Akdeniz Bulvarı'ndan liman kavşağına kadar giderek geri döndü. BeachPark girişinde tamamlanan sürüş sonunda bisikletseverler sohbet etme şansı yakaladı.

 

Etkinlik süresince bilgilendirici materyal ve promosyon dağıtıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X