Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Uluslararası Koç Federasyonu üyesi, Türkiye'deki sayılı resmi koçlardan Narınç Ataman YÖRSİAD AKADEMİ’nin konuğu oldu.

admin
Bu içerik 362 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

YÖRSİAD AKADEMİ ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) olarak Çözüm Odaklı İlişki Sistemleri Koçu Narınç Ataman'ın sunumuyla düzenlenen 'Özel Yaşamda ve Kurumlarda Sağlıklı İlişkiler Kurma Yolları' Konulu 'Ömür Boyu Birlikte' Söyleşisi Antalya Kültür Sanat'ta gerçekleştirildi. Halka açık olarak düzenlenen söyleşiye YÖRSİAD Yönetimi ve üyelerinin yanı sıra vatandaşlar da ilgi gösterdi.

 

Her zaman kendimizi yenilememiz gerekiyor!

YÖRSİAD Başkanı Semih Beken,yaptığı açılış konuşmasında dernek çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunurken, Çözüm Odaklı İlişki Sistemleri Koçu Narınç Ataman’a teşekkürlerini sundu. Beken, “ Bugün YÖRSİAD AKADEMİ olarak Çözüm Odaklı İlişki Sistemleri Koçu Narınç Ataman'ın sunumuyla Özel Yaşamda ve Kurumlarda Sağlıklı İlişkiler Kurma Yolları' Konulu 'Ömür Boyu Birlikte' adlı söyleşiyi düzenliyoruz. Her zaman kendimizi yenilememiz gerekiyor. Bu söyleşinin çok özel yeri olduğunu düşünüyoruz. YÖRSİAD bu yılın ilk yarısının son toplantı olacak. Diğer toplantılarımıza Eylül ayı itibarı ile devam edeceğiz” dedi.

 

Narınç Ataman kimdir?

Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) üyesi olarak profesyonel koçluk yapan Narınç Ataman, ilişki koçluğunun yanı sıra, kurumların insan kaynaklarına verdiği eğitimle de tanınıyor. Eczacılık Fakültesi mezunu olan Ataman, bir süre bu işi yaptıktan sonra hayatının rotasını başka bir yöne çevirmiş ve Kanada'da koçluk eğitimi almış. ICF tarafından tanınan beş okuldan biri olan Erickson Kolej'i bitiren Ataman, Türkiye'deki 300 resmi koçtan biri. 2006 yılından bu yana profesyonel koçluk yapıyor.

 

Temel ilkelerimiz arasında insan hayatına karışmamak, yargılamamak ve yorum yapmamak var!

Çözüm Odaklı İlişki Sistemleri Koçu Narınç Ataman yaptığı sunumda, öncelikle YÖRSİAD’ın yaptıkları çalışmaları takip ettiğini ve başarılı bulduğunu ifade ederek teşekkürlerini sundu ve Koçluk ve 'Özel Yaşamda ve Kurumlarda Sağlıklı İlişkiler Kurma Yolları konusunda bir sunum yaptı. Koçluk hakkında bilgiler veren Ataman, “Koçluk bir değişim yönetimidir. Temel ilkelerimiz arasında insan hayatına karışmamak, yargılamamak ve yorum yapmamak var. Koçluk, insanları daha iyi düşünme konusunda destekler. Zihinsel kaynaklarının sınırlarının genişletilmesine yardımcı olur. Belirsizliklere göğüs germeyi kolaylaştırır. Dikkati ve içgüdüyü arttırır, duyguları yönetmeyi kolaylaştırır. Bireyin kendi hakkındaki görüşünü desteklerken, kurumlarda motivasyon ve verimliliği arttırır. Kişiler ve departmanlar arası iletişimi güçlendirir” diye konuştu.

 

"Bu nasıl oldu, kim yaptı, kim hatalı?" soruları doğru sorular değil!

İş hayatındaki iletişim kazalarının nasıl çözüleceğini de dile getiren Narınç Ataman, “ Bir sorun yaşadığımızda, o her ne ise, soruna değil sorunun çözümüne odaklanmamız gerekiyor. İş hayatında "Bu nasıl oldu, kim yaptı, kim hatalı?" soruları doğru sorular değil. Doğru soru "Bundan ne öğreniyoruz? Nasıl bunu yapmadan ilerleyeceğiz olmalı” dedi.

Toplantı sonrası YÖRSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Bora Sinanoğlu tarafından, ANLED adına sunulan bağışın belgesi verildi.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X