Advert
Advert
Advert

Türkiye için varılacak hedefler olduğunu vurgulayan Bilecik, “Biz inanıyoruz ki Türkiye'nin varılacak menzilleri ve yeni başarıları var. Gidilmesi gereken yol çok net. Demokrasi, hukukun üstünlüğü, özgürlük ve sosyal ilerleme yolunun yolcusu olarak ilerlemeyiz” dedi.

admin
Bu içerik 371 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) 2018 faaliyet yılı 19’uncu Olağan Toplantısı ve 2017 Antalya-Burdur Gelir Vergisi Rekortmeni ANSİAD Üyeleri Ödül Töreni Akra Hotel’de gerçekleştirildi. Toplantı moderatörlüğünü ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sadi Kan’ın gerçekleştirdiği toplantının konuğu Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Erol Bilecik oldu. “Yarına Ne Kadar Hazırız? Türkiye’nin Geleceği için Riskler ve Fırsatlar” konusunun konuşulduğu toplantıya, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Hakkı Bahar, Antalya Vergi Dairesi Başkanı Metin Uzun, Vergi Denetim Kurulu Antalya Başkanı Tamer Gündoğdu, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Nejat Deniz ANSİAD üyesi iş insanları ve çok sayıda davetli katıldı. Toplantıda aynı zamanda 2018 yılında ANSİAD üyeliği gerçekleştirilen Viking Turizm sahibi Can Kobal, Özgüntur Özel Eğitim A.Ş. sahibi Ayhan Erdoğan, TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Sani Şener adına Genel Müdürü Deniz Varol'a üyelik belgeleri Başkan Sadi Kan ve TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, tarafından takdim edildi. 2017 Antalya-Burdur Gelir Vergisi Rekortmeni ANSİAD Üyeleri’ne teşekkür belgesi takdiminin ardından ANSİAD Başkanı Sadi Kan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen konferansta TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, ekonomik gelişmeler üzerine değerlendirmelerde bulundu. Hayatı ‘Devam ediyor’ şeklinde özetlediğini kaydeden Bilecik, gelecekte karşılaşılacak riskleri ve fırsatları iyi değerlendirmek gerektiğini söyledi.

 

TÜRKİYE İÇİN VARILACAK HEDEFLER VAR

Ekonomik gelişmeler üzerine değerlendirmelerde bulunan TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, “Ekonomide bu yıl önemli zorluklarla karşı karşıya kalındı. Durumun bugünkü hale gelmesinde elbette küresel gelişmelerin çok önemli etkisi var. Ama işi sadece bu şekilde özetlediğimiz zaman ana resimde büyük bir eksiklik kalır. Konjonktürel süreçlerin çok önemli etkisi olmasına rağmen iğneyi önce kendimize daha sonra da başkalarına batırmakta çok önemli bir fayda görüyorum” diye konuştu. Türkiye için varılacak hedefler ve yakalanacak yepyeni başarılar olduğunu vurgulayan Bilecik, “Biz inanıyoruz ki Türkiye'nin varılacak menzilleri ve yeni başarıları var. En başta nereye varacağımızı bilmemiz gerekir.  Bizce gidilmesi gereken yol net olarak demokrasi, hukukun üstünlüğü, basın özgürlüğüdür.  Dünyanın her gelişen ülkelerinde bunlar vazgeçilmezlerdir. İnsan sadece söylediklerinden değil sustuklarından da sorumludur. Susmadan bunları söylemeliyiz. Sadece ağacı seyreden ormanı göremez. Dünyada neler oluyor ona da bakmak lazım. Sanayi 4, dijital devrim, teknolojik gelişim çok hızlı gelişiyor” dedi.

 

AB ÜYELİĞİ VAZGEÇİLMEZ

Türkiye ile ABD arasındaki ilişkinin bu yıl çok ciddi şekilde gerildiğini ancak son dönemde pozitif gelişmeler yaşandığını ifade eden Bilecik, “Ticari savaşların kati olarak kazanan tarafı olmaz. Türkiye-ABD ilişkilerine bakmak lazım. Bu yıl çok gerginlik oldu. Ancak son zamanlarda atılan adımlarla düzelme başladı. ABD'nin İran'a uyguladığı ambargoda Türkiye muaf tutuldu. Ülkeler

 

arasındaki gerginliklerin hepsi gelip geçicidir. Ama çıkarlar daimidir. Dış işlerinde uzlaşma asla yenilgi değildir. Sağduyulu yaklaşım koymak gereklidir'” diye konuştu. TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, AB üyelği adaylık sürecinin Türkiye ekonomisine önemli kazanımlar sağladığını kaydetti. Bilecik, “'Türkiye'nin AB üyeliği vazgeçilmez bir taleptir.  AB üyeliği adaylık sürecinde ekonomik alanda teknoloji gelişiminde demokrasi ve hukuk devleti olma yolunda çok kazanımlar elde edildi. Bu kazanımlar temelinde AB yolunda atılan adımlardır. AB yolunda maceracı olmayan bir dış politika önemlidir. AB üyeliği Türkiye'nin cazibe bölgesi olması için önemli bir hamledir. Türkiye'nin AB üyeliği Kazan-kazan formülüdür” diye konuştu.

 

TÜRKİYE ZAMAN KAZANACAK

ABD Merkez Bankası FED'in faiz artırımı hızını düşürmesinin Türkiye'ye zaman kazandıracağını vurgulayan TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, “Küresel rüzgarlar bize nefes aldıracak bir döneme giriyoruz ABD Merkez Bankası'nın tutumu bize zaman kazandıracak. FED'in faiz artırımı hızını düşürmesi ülkemiz için zaman imkanı verecek. Ekonominin düzelmesi için önemli adımlar atıldı. Reel sektörün finansa erişiminin önü açılması gerekiyor. Bugün ekonomide yaşanan sıkıntıları güven sağlayarak aşabiliriz” dedi. Küresel rüzgarların bir miktar nefes aldıracağını belirten Bilecik, “Hepimiz aynı gemideyiz. Gemiyi tekrardan yüzdürebiliriz. Artık uzun vadeli kararları daha fazla almamız ve arkasında durmamız gerekiyor. Türkiye isterse her hedefine ulaşır, bu çok net. Bütün tarihi öykümüze bakıldığı zaman bunu defalarca tekrarlayan Türkiye Cumhuriyeti var. Elde ettiğimiz başarılar bir hedef etrafında iş dünyasının, kamu kurumlarının bir araya geldiğinde, siyasi iradeyle birleştiğimizde ne kadar hızlı, etkin sonuçlar alabildiğimizi gösterdi” diye konuştu. Konuşmasının ardından ANSİAD Başkanı Sadi Kan, TÜRKONFED Başkan Yardımcısı ve ANSİAD Geçmiş Dönem Başkanı Ali Eroğlu ve ANSİAD Geçen Dönem Başkanı, BAKSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Erdoğan, Bilecik’e günün anısına tablo takdiminde bulundular.

 

2017 ANTALYA-BURDUR GELİR VERGİSİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLERİ;

2017 Antalya-Burdur Gelir Vergisi Rekortmeni; ANSİAD üyeleri RAL Tekstil sahibi Ramazan Atılgan, AGT Dış Tic. YK Üyesi Mehmet Semih Söylemez, Portsan Mermer A.Ş. sahibi Mehmet Cadıl adına YK Üyesi Muhammet Cadıl'a takdir belgeleri ATB Başkanı Ali Çandır tarafından takdim edildi.

 

Antalya Kurumlar Vergisi Rekortmenleri ANSİAD üyeleri AG Tohum Sanayi sahibi Burak Gönen, Cantek Grup sahibi Can Hakan Karaca, Agromar Marmara Tarım sahibi Dr. K. Savaş Titiz adına Çağla Titiz, Akçelik Turizm sahibi Nevin Akçelik ve Gelişim Teknik sahibi Ali Bıdı'ya takdir belgeleri Antalya Vergi Dairesi Başkanı Metin Uzun ve ANSİAD Başkanı Sadi Kan tarafından takdim edildi.

 

2017 Antalya Kurumlar Vergisi Rekortmeni; ANSİAD üyeleri, Adalya Mermer adına Fabrika Müdürü Ulaş Turan, AG Tohum sahibi Burak Gönen, Adopen Plastik ve İnşaat San. A.Ş. sahibi Sn. Mustafa Sak, Antalya Akvaryum İşletmeciliği ortakları Ramazan Atılgan ve İrfan Demirok ile Turtalya Araç Muayene İstasyonu A.Ş. sahibi Turan Mecikoğlu adına Saime Mecikoğlu'na takdir belgeleri Vergi Denetim Kurulu Antalya Başkanı Tamer Gündoğdu ve Başkan Sadi Kan tarafından takdim edildi.

 

 

 

 

 

2017 Antalya Kurumlar Vergisi 1'incisi; TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Sani Şener adına Fraport TAV Antalya Airport Genel Müdürü Deniz Varol ve 2017 Antalya Kurumlar Vergisi 4'üncüsü; Yüksel Tohum A.Ş. sahibi Mehmet Yüksel adına Sevgi Yüksel'e takdir belgeleri SGK İl Müdürü Nejat Deniz ve ANSİAD Başkanı Sadi Kan tarafından takdim edildi.

 

Konaklama Tesisleri Döviz Geliri 2017 yılı ihracatı 3'üncüsü; Sertaş Turizm Yatırım ve İşletmecilik A.Ş. Royal Wings Hotel adına Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Taş'a, Halı Ürünleri Sektörü 2017 yılı ihracatı 3'ncüsü; AHK Dekorasyon Ürünleri Ltd. Şti. sahibi Haldun Kilit'e, Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamülleri Sektörü 2017 yılı ihracatı 3'üncüsü;  AG Tohum San. Tic. A.Ş. sahibi Burak Gönen'e, Makine ve Aksamları Sektörü 2017 yılı ihracatı 3'üncüsü; AKE Asansör Malz. Paz. Ltd. Şti. sahibi Çetin Keksin'e ve meyve Sebze Mamülleri Sektörü 2017 yılı ihracatı 3'üncüsü; Antalya Yenigün Gıda San. ve Tic. A.Ş. sahibi Sn.Necmi Alpagot'a takdir belgeleri BAİB Başkanı Hakki Bahar ve ANSİAD Başkanı Sadi Kan tarafından takdim edildi.

 

Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektörü 2017 yılı ihracatı 2'ncisi; Ral Tekstil A.Ş. sahipleri İmral Atılgan ve Ramazan Atılgan'a, Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamülleri Sektörü 2017 yılı ihracatı 2'ncisi; Yüksel Tohum Tarım Sanayi ve Tic. A.Ş. sahibi Mehmet Yüksel'e ve Çelik Ürünleri Sektörü, İklimlendirme Sanayi Sektörü, Makine ve Aksamları Sektörü 2017 yılı ihracatı 2'ncisi Cantek Proje Tas. Müh. İnş. Taah. End. Soğutma San. ve Tic. A.Ş. sahibi Can Hakan Karaca'ya takdir belgeleri ANSİAD Başkanı Sadi Kan tarafından takdim edildi.

 

Kimyevi Maddeler ve Mamülleri Sektörü 2017 yılı ihracatı 1'ncisi ve Demir ve Demir Dışı Metaller Sektörü 2017 yılı ihracatı 2'ncisi; Adopen A.Ş. sahibi Mustafa Sak ve Ağaç Mamülleri ve Orman Ürünleri Sektörü 2017 yılı ihracatı 1'incisi; AGT Dış Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Semih Söylemez'e takdir belgeleri TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik ve ANSİAD Başkanı Sadi Kan tarafından takdim edildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X