Advert
Advert
Advert

Mall of Antalya Sanat Galerisi ünlü ressam Sedat Ertüzün’ün resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Sedat Ertüzün’ün seçkin tablolarından oluşan sergi 31 Aralık tarihine kadar sanatseverleri bekliyor.

admin
Bu içerik 692 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Mall of Antalya alışveriş merkezi içinde yer alan kültür sanat platformu Mall of Antalya Sanat Galerisi, ünlü ressam Sedat Ertüzün’ün yağlıboya ve akrilik tablolarını sanatseverlerle buluşturuyor. Aralık ayı başında açılışı yapılan sergi, yerli ve yabancı ziyaretçilerden oldukça yoğun ilgi görüyor.

Ressam, bu sergi ile insanları içinde bulundukları kaygı ve kaos ortamından uzaklaştırırken izlediklerinin bir anı olarak zihinlerinde kalmasını başarıyor. Bu noktada renklerin coşkusunun ruhu heyecanlandırmasına da katkı sağlıyor. Ertüzün “ Eserlerimde bana ait hiçbir olgu yoktur. Varlığım, değerlerim, yaşamı yeterince kucaklamış, beni sizin karşınıza kadar getirmiştir. Sizin bakışlarınız, duruşunuz, algılamanız ve sayısız kere irdelemeniz kendinizi tanımak için size fırsat verir. Bu tablolarda bunun için sadece bir aracıdır.” sözleri ile sanat yorumunun kişiden kişiye değişebileceğini bizlere yeniden hatırlatıyor.

Kendine çıkış noktası olarak seçtiği gözlemler aracılığıyla resimsel bir çözüme ulaşmak isteyen sanatçı, duyguların anlık karelerini resmediyor. Tablolarında yağlı boyayı umulmadık bir zariflikte kullanan Ertüzün, renkleri tuvale aktarma şekli ve farklı üslubu ile resim dünyasının önemli isimleri arasında yer alıyor. Ressamın özgün yorumlarından oluşan toplamda 50 tablonun yer aldığı sergi, Aralık ayının sonuna kadar Mall of Antalya Sanat Galerisi’nde ziyarete açık olacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X