Advert
Advert
Advert

Antalya’yı sporun başkenti yapmayı hedefleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’daki amatör spor kulüplerine toplam 382 bin liralık nakdi yardımda bulundu. Türel, 100. Yıldaki 40 dönümlük araziyi içinde spor sahalarının da bulunduğu bir Millet Bahçesi olarak Antalya’ya kazandıracaklarını söyledi.

admin
Bu içerik 684 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’da sporun en büyük destekçisi olmaya devam ediyor. Geleceğin milli sporcularının Antalya’dan çıkması için büyük bir gayret ortaya koyan Türel, spor alt yapısını güçlendirecek hizmetlerine bir yenisi ekledi. Büyükşehir Belediyesi, her yıl spor malzemesi desteği verdiği Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na (AKSF) bağlı spor kulüplerine, nakdi yardımda bulundu. 106 spor kulübüne yaş kategorilerine göre 3, 5 ve 7 bin Lira olmak üzere toplamda 382 bin Lira yardım yapıldı. AKM’de gerçekleşen yardım törenine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Amatör Spor Kulüpleri Birliği (ASFK) Başkanı Metin Bulut, TFF Akdeniz Bölge Müdürü Ahmet Köksalan, spor kulübü başkanları, takım antrenörleri ve sporcular katıldı.

Nereden nereye geldik

Başkan Menderes Türel, göreve geldikleri günden beri amatör spor kulüplerini hiç ihmal etmediklerini, malzeme yardımı ile destek olduklarını söyledi. Nisan ayındaki son malzeme yardımında AKSF Başkanı Metin Bulut’un, “Büyükşehir Belediyesi sayesinde malzemeye doyduk, artık nakit desteği istiyoruz' dediğini hatırlatan Türel, şunları söyledi: “Ben de “yasaların imkân verdiği ölçüde onu da yaparız” diyerek konuyu değerlendireceğimize söz vermiştim. İşte o gün bugün… Arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalar neticesinde nakit yardım konusunda da bir mani olmadığını öğrendik. Bugün itibariyle 106 Amatör Spor Kulübümüzün hesaplarına paralarını yatırmış bulunuyoruz. Eskiden amatör spor kulüplerimiz bırakın sahaya çıkacak malzemeyi, futbol oynayacak top dahi bulmakta zorlandılar. Geçmişteki o günleri unutmadan nereden nereye geldiğimizi unutmayalım.”

Antalya’yı geliştirip, güzelleştirmeye çalışırken, gençlerin sportif gelişimine katkı koymaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Türel, “Bugün Okullar Ligimiz rekor üstüne rekor kırıyor. 8 bin öğrenci bu lige katılıp her hafta maç oynuyor. Keşfedilen oyuncular A kadroda forma giyiyor. Spor gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutuyor” dedi.

Stadyumu yaptırmak istemediler

Antalya’yı sporun başkenti yapma hedefiyle spora destek verdiklerini, spor alt yapısını geliştirecek çalışmaları ortaya koyduklarını anlatan Türel şöyle konuştu: “ 33 bin kişilik stadyum yapıyorken neler çektiğimi bir Allah bilir bir ben bilirim. Güya spor düşkünü birçok kişi stadı bize yaptırmamak için canhıraş kavga etti. Neymiş trafiği sıkıştıracakmış. 33 bin kişilik stadı yanı başımıza yaptık, kötü mü oldu. Ayda iki defa maç oynuyoruz. Maç saatinden önce ve sonra buradan geçiyorum hiç de trafik sıkışmıyor. Neydi Antalya’ya biz bu güzellikleri kazandırırken o istemezük zihniyetin derdi.”

Üç spor salonu yapıyoruz

Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya’da üç spor salonu inşa etmekte olduğu kaydeden Başkan Türel, şunları aktardı: “Konyaaltı’nda kapalı spor salonu inşa ediyoruz. Ayrıca Orman Bölge Müdürlüğü içinde birisi güreş ile ilgili olmak üzere iki tane spor salonunu da bitirmek üzereyiz. Antalya’yı rakiplerinden öne geçecek noktaya, bir çağdaş şehir yapma noktasında.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500