izmir bayan escortlar

Advert
Advert

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Ocak ayı meclis toplantısı yapıldı. Denetim komisyonu üyelerinin seçildiği mecliste, Muratpaşa Meclisi’nden gelen Konserve Koyu ile ilgili imar planı değişikliği reddedildi.

admin
Bu içerik 225 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Antalya Büyükşehir Belediyesi 2019 yılı Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısını gerçekleştirdi. 124 maddesini görüşmek üzere toplanan mecliste Denetim Komisyonu üyeleri belirlendi. AK Parti’den Mesut Kocagöz, Mustafa Eroğlu, Halit Çilingir, CHP’den Mustafa Reşat Oktay, MHP’den Ali Baki Sarıca Denetim Komisyonu üyeleri seçildi.  Denetim Komisyonu üyeleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 2018 mali yılı gelir giderleriyle, bunlara ilişkin hesap kayıt işlemlerinin denetim görevini yapacak.

Kırcami teşekkürü

AK Parti Grup Sözcüsü Bahattin Bayraktar, gündem dışı konuşmalar kısmında Kırcami sorunun tarih olmasında büyük gayreti ve emeği olan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Bayraktar, başarılı hizmetleriyle Kent ve Başkan Dergisi tarafından Yılın Belediye Başkanı seçilen Başkan Türel’i kutladı.

Türel’i destekleyeceğiz

MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli de, yerel seçimlerde Antalya’da Yenikapı ruhu ile vücut bulan Cumhur İttifakı’nın adayı Menderes Türel’i destekleyeceklerini belirterek, “Bugüne kadar görevini layığı ile yerine getirdiğine şahidiz” dedi.  Senirli, Antalya’nın yıllardır süre gelen iki önemli sorunu; Kırcami  ve Çalkaya imar sorunlarının çözülmesindeki emekleri için Başkan Türel’i, merkezi hükümeti ve meclis üyelerini tebrik etti. 

CHP’nin demokrasi ayıbına Türel müdahale etti

Başkan Türel Meclis’te CHP’nin demokrasi ayıbına karşı çıktı. CHP Grup Sözcüsü Mustafa Reşat Oktay’ın “1 Nisan’da sizi oturduğunuz koltuktan kaldıracağız, Muhittin Böcek’i o koltuğa oturtacağız” sözlerine Başkan Türel, müdahale etti. Türel, “Ben bizi bu koltuklara millet oturtuyor diye biliyordum. Bir yaşımıza daha girdik! Bizi bu koltuklara Allah’ın izniyle millet oturtuyor. Milleti dikkate almadığınızı da hatırlatayım” diyerek, demokrasi dersi verdi.

Konyaaltı tartışması

Mecliste denetim komisyonu tartışması da yaşandı. AK Parti Meclis Üyesi Ruhi Beşiktaş, CHP’li Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in, Konyaaltı Belediye Meclisi’nde temayülen AK Parti’den olması gereken denetim komisyonu üyeliğine, AK Parti’nin aday göstermesine izin vermeyip, daha az üyesi olan MHP’den üye göstermesine tepki gösterdi. Konuyu yargıya taşıdıklarını anlatan Beşiktaş, “AK Parti’nin üyesi denetim komisyonuna girerse neyi açığa çıkaracağından korktunuz? Kanunlardan yasadan demokrasiden bahsediyorsunuz. Bunu kendi belediyenizde uygulamadıktan sonra size nasıl güveneceğiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X