Advert
Advert

20. yüzyılın başında Avrupa kültürünün önemli bir parçasını oluşturan İngiltere’de tek perdelik bir karakter komedyası olan “Evlilik Senedi” operası Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından sahneye taşınıyor.

admin
Bu içerik 282 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Rossini’nin 18 yaşında iken bestelediği, ilk profesyonel operası olan ve  02 Şubat Salı akşamı saat: 20.00’de bu sezon son kez sahnelenecek eser, kızının rızası olmadan onu zengin Kolonili tüccar ile evlendirmek isteyen cimri bir babanın hazırladığı planın kurmaca ve eğlenceli oyunlarla nasıl bozulduğunu konu alır.

Avrupa’dan Amerika’ya göçün yoğun olduğu bir dönemde yazılan oyun, özgürlüğün ve yeni umutların yeşerdiği bir dünyayı anlatır. Tamamı tek mekanda geçen eser, Rossini’nin, seyirciyi ilk andan itibaren etkisi altına alan güçlü müziği ile dikkat çekiyor.

Orkestra şefi Ömer Yöndem, reji Yiğit Günsoy, dekor ve kostüm tasarım Gürcan Kubilay ve ışık tasarımı Mustafa Eski’ye ait olan eserde; “Fanny” rolünde Işılay Meriç Karataş, “Edoardo” rolünde Enis Ok, “Tobia Mill” rolünde Onur Alpaslan, “Slook” rolünde Erdi Can Aybaş, “Clarina” rolünde Tuğçe Oğuzülgen ve “Norton” rolünde Baturalp Bilgili izleyici karşısına çıkacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500