Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert
Advert

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji Lara (Merkez) Kampüsünün düzenlediği Geleneksel 8. Keşkek Gününde, veliler, öğretmenler, idareciler ve öğrenciler bir araya geldi.

admin
Bu içerik 794 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Geleneksel Keşkek Gününe, Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci, İSTEK Antalya Yeditepe Koleji Okulları Kurucu Başkanı Mustafa Koca, okul aile birliği üyeleri, mezunlar, öğrenciler, veliler ve çok sayıda davetli katıldı.

 

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji çatısı altında buluşup birlik olmanın güzelliğini ve güzel anları paylaşmak için düzenlenen geleneksel keşkek günü, renkli görüntülere sahne oldu. 

 

Mezunlar adına Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Caner Başer Üçtepe bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından oda orkestrasının ve polifonik koronun seslendirdiği şarkılar ise dinleyenlere müzik keyfi yaşattı.

 

Keşkek Gününde, 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında sınavlarda, bilim, sanat, spor ve çeşitli dallarda; dünya, Avrupa, Türkiye ve il derecesi elde eden öğrenciler onurlandırıldı. 

 

Ayrıca programda, Ortaokul 8. sınıf TEOG Türkiye Birincisi (YEP 500 puan) olan 3 öğrenciye, TEOG sınavında 700 tam puanla birincilik elde eden Ortaokul 8. sınıflardan toplam 25 öğrenciye ve Antalya genelinde yapılan PTS’de Antalya birincisi olan Ortaokul 8. sınıflardan toplam 36 öğrenciye, matematik alanında dünya 2’ncisi ve farklı alanlarda Türkiye 1’incisi olan öğrencilere plaketleri verildi. Plaketlerinin verilmesinin ardından İSTEK Antalya Yeditepe Koleji Okulları Kurucu Başkanı Mustafa Koca bir konuşma yaptı. Konuşma sonrasında İSTEK’li öğrenciler, Mustafa Koca’ya kendilerine çağdaş bir eğitim-öğretim olanağı sundukları için teşekkür plaketi takdim etti.

 

Keşkek Gününde, yurt içi ve yurt dışında Birleşmiş Milletler toplantılarının içerik ve şekil olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı MUN (Model United Nations) ve JMUN (Juniour Model United Nations/Junior Model Birleşmiş Milletler)  konferanslarına katılan öğrenciler de onurlandırıldı.

 

Akdeniz’in geleneksel düğün tatlarından olan keşkek ve irmik tatlısı, katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. 

 

Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinin ritmik jimnastik gösterisi, İlkokul öğrencilerinin hazırladığı halk oyunları gösterisi izleyenlere eğlenceli dakikalar yaşatırken; Anadolu Lisesi pop orkestrasının seslendirdiği şarkılar ve Fen Lisesi orkestrasının yaptığı karaoke ise katılımcılar tarafından büyük bir beğeniyle dinlenildi.

 

Okul yönetimi, “Yöresel geleneklerin yaşatılması ve güzel anları paylaşmak amacıyla okulumuzda her yıl keşkek günü etkinliği gerçekleştiriyoruz. Bu yıl sekizincisini düzenlemiş olduğumuz geleneksel keşkek günümüzde bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X