Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Konyaaltı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Konyaaltı Belediyesi Çocuk Şenliği’yle kreş ve anaokulu öğrencileri; konser, oratoryo, tiyatro gibi sahne gösterileri yanı sıra bir birinden renkli atölye etkinlikleriyle de gün boyu gönüllerince eğlendiler.

admin
Bu içerik 290 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Geçtiğimiz hafta 2. Antalya Mutlu Çocuk Fuarı'yla 54 bin ziyaretçiyi ağırlayan Konyaaltı Belediyesi, çocuklar için hazırlanan bir birinden renkli etkinliklere devam ediyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında planlanan fakat 23 Nisan Pazar günü hava muhalefeti nedeniyle iptal edilen Konyaaltı Belediyesi Çocuk Şenliği, Kent Meydanı'nda yüzlerce öğrenci ve velinin katılımıyla coşkuyla gerçekleştirildi.

Konyaaltı Belediyesi Gürsu ve Uncalı Çocuk Kreşleri’yle birlikte bölgede eğitim veren 15 anaokulu ve kreşin katılımıyla gerçekleştirilen Konyaaltı Belediyesi Çocuk Şenliği, Konyaaltı Belediyesi Çocuk Korosu’nun konseriyle başladı. Ardından Konyaaltı Belediyesi Uncalı Kreşi öğrencilerin ‘dünya çocukları’ gösterisi sonrasında ise Konyaaltı Belediyesi Gürsu Çocuk Kreşi öğrencilerinin İzmir Marşı gösterisi sahnelendi. Bilge Çocuk Akademisi öğrencilerinin sahnelediği oratoryo dans gösterisi de izleyenlerden büyük alkış aldı. Prestij İngiliz Kültür Sanat Anaokulu’nun İngilizce dans gösterisi, Assist Medya Karagöz ve kukla gösterisi de sahne alan diğer etkinlikler oldu.

Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen Konyaaltı Belediyesi Çocuk Şenliği, sahne gösterilerinin yanı sıra atölye etkinlikleriyle de çocukların gönlünü fethetti. Vakum, taş, resim, tuval, kitap ve magnet boyama; ebru, seramik, dikkat geliştirme gibi 40 farklı atölyede çocuklar hem eğlendi, hem de öğrendi. Atölye etkinlikleri ve sahne gösterilerinin dışında çocuklar, şişme oyun parklarında gün boyu ücretsiz eğlendiler.

Shanghai Turizm Fuarı için Çin’de bulunan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, çocuklar için gönderdiği mesajında şunları söyledi; “Bu tür etkinliklerin çocuklar için hayat boyu unutulmayacak bir anı olduğunu biliyorum. Konyaaltı Belediyesi olarak yaptığımız projeler ve etkinliklerde çocuklarımızı her zaman el üstünde tutmaya gayret ettik. Onlar için Konyaaltı’nı geleceğe hazırladık. İnanıyorum ki bu yapı taşlarıyla büyüyen çocuklarımız, ülkemizi de yarınlara taşıyacak yegane gerçektir. Konyaaltı Belediyesi Çocuk Şenliğimize katılan katılmayan tüm çocuklarımızı sevgiyle selamlıyorum.” 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X