izmir bayan escortlar

Advert
Advert

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şubesi öncülüğünde Antalya Valiliği, Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) katkılarıyla, teknik lise öğrencileri için gerçekleştirilecek olan 'Mucit Fikirler, Geleceğin Makinaları’ projesine başvurular başladı.

admin
Bu içerik 309 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlk olarak 2017 yılında anaokulu ve ilkokul öğrencileri için gerçekleştirilen projenin devamı olan yarışmaya, Antalya’nın 5 merkez ilçesindeki 13 teknik meslek lisesinde eğitim gören 10 bin 200 öğrenci katılabilecek. ‘Düşle, tasarla, üret!’ sloganıyla gerçekleşecek olan yarışmada öğrenciler, ‘yenilenebilir enerji kaynakları ve enerji verimliliği, geri dönüşüm uygulamaları, akıllı kentler, yeni nesil üretim, motor, makine ve mekanik, mühendislik uygulamalarında bilişim ve yazılım teknolojileri ve havacılık, denizcilik, ulaştırma ve uzay teknolojileri’ konu başlıklarında yarışmaya katılabilecek.

Öğrenciler son başvuru tarihi olan 28 Şubat 2019 tarihine kadar proje önerilerini Makina Mühendisleri Odası Antalya Şubesi’ne kadar sunacak ve 11 Mart 2019 tarihinde ön elemeyi geçen projeler açıklanacak. 30 Nisan 2019 tarihinde ödül almaya hak kazanacak öğrencilerin açıklanmasının ardından ATSO İnovasyon merkezinde ödül töreni gerçekleştirilecek ve dereceye giren öğrencilere teknoloji mağazalarında kullanabilecekleri çeşitli miktarlarda hediye çekleri verilecek.

Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan MMO Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu,  genç mucitlerimize yönelik proje yarışmamızın temel amacı; bilimi sevdirmek, endüstriyel alanda farkındalık yaratmak, araştırma alışkanlıkları kazandırmak, analitik düşünce yapısına sahip bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak ve hayallerinde gizlenen makinaların sisteme sunulmasını sağlamak olduğunu ifade ederek, “Yarışmaya destek veren başta Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu’na, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Recep Yıldız’a, ATSO Başkanımız Sayın Davut Çetin’e, düzenleme kurulumuza, eleme ve değerlendirme kurulumuza, seçici kurulumuza, okul müdürlerimize ve rehber öğretmenlerimize teşekkür ediyor, yarışmamıza katılacak öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye’nin büyümesinin, kalkınmasının yolunun yaratıcı fikirlerin desteklenmesinden ve bu fikirlerin katma değere dönüştürülmesinden geçtiğini kaydeden Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin “Mucit Fikirler, Geleceğin Makinaları yarışması da bu vizyona katkı koyan bir etkinlik. Bizim jenerasyonumuz büyüklerinden “icat çıkarma” nasihatleri dinleyerek büyüdü. Bizler ise yeni nesli icat çıkarmaları, sorgulamaları, farklı düşünmeleri ve yenilikçi fikirlerin peşinden gitmeleri için desteklemek zorundayız. Bunun için ATSO olarak Makine Mühendisleri Odası ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ele ele vererek Antalya’daki girişimcilik ekosistemine destek verecek bir etkinliği hayata geçiriyoruz. İstiyoruz ki; gençlerimiz ‘düşlesinler, tasarlasınlar, üretsinler’. ATSO Bünyesindeki İnovasyon merkezimiz INOVATSO’nun kapıları da yarışmaya katılmak isteyen gençlerimize açık olacak. Öğrencilerimizi yarışmaya katılmaya davet ediyorum” dedi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Yıldız ise ‘Bu projeyi geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip gençlerimizi;  meslek lisesi eğitimi süreçlerinde keşfedip, var olan yeteneklerini,  içgüdülerini, sorgulayıcı taraflarını açığa çıkarmak, geliştirmek ve gerekli desteği vererek araştırmacı bir ruh kazandırmak amacı ile gerçekleştiriyoruz’ diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X