izmir bayan escortlar

Advert
Advert

Eğitim Bilimci, Akademisyen ve Yazar Dr. Özgür Bolat, TerraCity’de düzenlenen “Anne Baba Okulu Semineri”nde ebeveynlere mutlu ve başarılı çocuk yetiştirmenin tüyolarını verdi, mutlu ve başarılı çocuk yetiştirmenin prensipleri ile bu süreci engelleyen gizli dinamikleri anlattı.

admin
Bu içerik 526 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

“TerraCity Kültür Sanat Buluşmaları” kapsamında Antalyalılarla buluşan Dr. Özgür Bolat, Mutlu çocuk yetiştirmenin sırlarını ve başarıya sebebiyet veren yolları anlattı. Mutlu çocuk yetiştirmenin ilk sırrının çocuğu olduğu gibi kabul etmek olduğunu ifade eden Dr. Özgür Bolat, anne ve babanın çocuğu kendi ihtiyaçları için kullanmaması uyarısında bulundu. Seminer arasında izleyicilerin sorularını yanıtlayan Dr. Özgür Bolat, çocuğa küsme, utandırma, suçluluk hissi verme gibi durumların hepsinin çocuğun 'Ben, ben olduğum için değerli değilim' demesine yol açtığını, bunun da çocuğun bütünlüğünü bozduğuna dikkati çekti. Bütünlüğü bozulan çocuğun mutlu olamayacağını anlatan Dr. Özgür Bolat, ebeveynlere de önemli tavsiyelerde bulundu. Bolat şöyle konuştu:

"Çocukları olduğu gibi kabul edin en önemlisi bu. Çocuğun hayatına çok müdahale edip onun gelişim ihtiyacını engellemeyin. Özgüvenin temelinde öz yeterlilik ve öz değer vardır. Sınırlar içerisinde çocuğun yaşına göre kararlar vermesine izin verin. Bunlar olduğu takdirde çocuk, 'Ben değerliyim, ben yapabilirim' diyecek ve özgüveni gelişecek" dedi.

Kurmuş olduğu Anne Baba Okulu ile “Mutlu ve Başarılı Çocuk” temalı seminerler düzenleyen Dr. Özgür Bolat, seminer sonunda kitaplarını imzaladı ve sevenleri ile bol bol anı fotoğrafı çektirdi.  

“Türkiye’de insan yetiştirme modelini hem ailelerde hem de okullarda değiştirmek” gibi bir misyon edinen ve açtığı Anne Baba Okulları’nda ebeveynlere doğru bilinen yanlışları anlatan Dr. Özgür Bolat’ın ayrıca 2008 yılından bu yana 100’den fazla devlet okulunda ve özel okulda “Öğretmen Liderliği” adında bir projesi uygulanıyor.

 Dr. Özgür Bolat kimdir?

Dr. Özgür BOLAT, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldu.

Fulbright ve Türk Eğitim Vakfı bursu ile Harvard Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı. Türkiye’ye dönüşünde Boğaziçi Üniversitesi’nde iki yıl öğretim görevliliği yaptı.

Doktora derecesini Cambridge Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden aldı. 2007-2008 yılını MIT Sloan School of Management’ta liderlik alanında dersler alarak ve araştırma yaparak geçirdi.

2007 yılında Yeni Zelanda’da yapılan uluslararası bir konferansta ‘En İyi Genç Araştırmacı’ ödülünü aldı. Kurmuş olduğu anne baba okulu ile ebeveynlere mutlu ve başarılı çocuk yetiştirmenin prensiplerini anlatmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X