Advert
Advert
Advert

8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel Hanri Benazus’un eşsiz koleksiyonundan oluşan “Cumhuriyetimizin Önder Kadınları Sergisi” Agora Alışveriş Merkezi ziyaretçileri ile buluşuyor. Birbirinden özel ve duygulu fotoğrafların paylaşıldığı sergi 8-17 Mart tarihleri arasında Agora Alışveriş Merkezi zemin kat sergi alanında olacak. Agora Alışveriş Merkezi zemin katta yer alacak sergiyi gezen ziyaretçiler, Atatürk ve Cumhuriyet ile duygu dolu bir yolculuğa çıkacaklar.

admin
Bu içerik 415 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

27 Mart 1930 tarihinde İzmir’de doğan Benazus, 516 yıllık İzmirli bir ailenin çocuğudur. Tahsilini İzmir’de yapmıştır. İzmir Atatürk Lisesi mezunudur. Uzun yıllarını iş hayatı içinde geçirdikten sonra 1988 yılında emekli olmuş, yıllarca Altay Spor Kulübü’nde yöneticilik ve başkanlık yapmıştır. Atatürk’le tanışıp görüşme onuruna sahip olan Benazus ‘un, 4 bin 800 civarında Atatürk fotoğrafları koleksiyonu ve 20’si Atatürk ve Türkiye yakın tarihi üzerine 55 kitabı bulunmaktadır. Benazus’un yaşamının en önemli anısı 1937 yılının 9 Ekim tarihinde Aydın'ın Ortaklar Beldesinde Atatürk' le karşılaşması ve onun masasındaki leblebileri yemesidir. Fanatizm derecesinde bir Atatürk hayranı ve Atatürkçülük felsefesinin tutkunudur.

 

ÇANAKKALE SAVAŞI FOTOĞRAF SERGİSİ ANTALYA’DA İLK KEZ AGORA AVM’DE!

 

Çanakkale Zaferine özel Hanri Benazus’a ait eşsiz koleksiyonundan oluşan “Çanakkale Savaşı Fotoğraf Sergisi” Agora Alışveriş Merkezi ziyaretçileri ile buluşacak. Birbirinden özel ve duygulu fotoğrafların paylaşıldığı sergi 18-24 Mart tarihleri arasında Agora Alışveriş Merkezi zemin kat sergi alanında olacak.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500