Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI HAKAN TÜTÜNCÜ: ‘’SPORDA YETENEKLİ GENÇLERİMİZİ BELİRLEYİP YETİŞTİRİYORUZ’’

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KONYSİAD) geleneksel kahvaltılı toplantısına katılarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI HAKAN TÜTÜNCÜ: ‘’SPORDA YETENEKLİ GENÇLERİMİZİ BELİRLEYİP YETİŞTİRİYORUZ’’
KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI HAKAN TÜTÜNCÜ: ‘’SPORDA YETENEKLİ GENÇLERİMİZİ BELİRLEYİP YETİŞTİRİYORUZ’’ admin
Bu içerik 507 kez okundu.
Advert

Kepez’in adrese dayalı bilgi sistemine göre 520 bin nüfusunun bulunduğuna dikkat çeken Hakan Tütüncü, ‘’Ancak Kepez ilçesinde 550-600 bin arasında vatandaş yaşıyor. Merkez nüfusu 1.5 olan Antalya’nın 3’te biri Kepez’de yaşıyor. Nüfus açısından Antalya’nın en büyük ilçesidir. Kepez’de 110 bin öğrenci öğrenim görüyor. Genç bir nüfusa sahibiz’’ dedi.

Kepez’de Kentsel Dönüşümü gerçekleştirmek için çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Tütüncü, Kentsel Dönüşümü gerçekleştirmek için bir çok sorunu çözdüklerini, ancak kent için sadece kentsel dönüşümün yetmediğini bunun yanında Sosyo kültürel dönüşüm ve sosyo ekonomik dönüşümünde gerçekleşmesi gerektiğini ifade etti.

Dönüşümlerin halkın katkıları ile yapılması gerektiğinin altını çizen Hakan Tütüncü, ‘’Biz bütün yaptıklarımızı halkın  katılımı ile yapıyoruz. Biz kentsel dönüşüm için önce halkla görüştük. Onların olurunu aldık. Daha sonra referandum yaptık. Referandumda yüzde 75 ile yüzde 90 arasında evet oyu çıktı. Kepez’de 20 biden fazla gecekondu yıkıldı. Gecekondu yıkımlarında hiçbir sorunla karşılaşmadık. Gazetelerde sancılı haberler yer almadı. Bunun nedeni bunu halkla konuşarak, vatandaşın rızasını alarak yapmamızdır’’ diye konuştu.

AMATÖR SPORCULARA DEĞER VERİYORUZ

Hakan Tütüncü, Kepen Belediyesi olarak amatör sporlara çok değer verdiklerine işaret ederek, şunları söyledi:

‘’Kepez bölgesinde 100 binden fazla lise ve alt okullarda okuyan öğrenci var. Kepez ilçesi 1980 yılından sonra doğmuş, Anadolu’nun her yerinden gelen vatandaşlar var. Spor gençleri birleştirici güçtür. Genlerin iyi bir birey iyi bir vatandaş olmaları için spora teşvik ediyoruz. Kepez’de 7 binden fazla sporcu var. Bunun 3500’ü lisanslı sporcu. Futbol, Voleybol, Basketbol ve güreş dallarında yetenekli gençleri belirliyoruz. 40 bin gencimizi araştırdık. 603 ilkokul öğrencisini futbolda yetenekli çocuk olarak belirledik. Bu gençlerimizin her türlü ihtiyaçları karşılanıyor. Bu gençler deneyimli hocalar eşliğinde eğitiliyorlar. Bu projemiz Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından örnek proje olarak gösteriliyor. Bölgemizde spor sayesinde 7 gencimiz Antalya dışında okullarda burslu olarak ücretsiz eğitim görüyor.

Antalya’nın girişinde Masadağı’nın eteklerindeki kötü görünümü yok etmek istiyoruz. Bu nedenle burada Kaleiçi’ndeki evlere benzer evlerin yapımı teşvik edilecek. Bu tür proje getirmeyenlere ruhsat verilmeyecek.

Batı Çevre Yolu’nun Kepez tarafında kalan kısmı tamamlandı. Aydınlatma direkleri konuluyor. 12 Şubat’ta Başbakanımız Antalya’ya gelecek. Büyük bir ihtimalle yol o zaman Başbakanımız tarafından açılacak.’’

DÜDEN ŞELALESİ

Başkan Tütüncü, Düden Şelalesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, ‘’Düden Şelalesi’nin hakkıyla kullanamıyoruz. Bu bizim ciddi ayıbımızdır. 1970’li yıllardaki Yeşilçam filmlerine baktığımız zamanki Düden Şelalesi ile bugünkü şelale arasında fark yok. Burası Büyükşehir Belediyesine bağlı. Büyükşehir Belediyemiz muhteşem bir proje hazırladı. Tahminim bu yıl içinde bu projeye başlanacak. Büyükşehir Belediyesi ile Kepez Belediyesi birlikte Düden havzasında da yeşillendirme çalışmaları yapacak. Burada 500 civarında yıkılması gereken ev var. Bunlarla ilgili sorunlarda çözülüyor. Düden Havzasında Expo alanının 2-3 katı yeşil alan olacak’’ şeklinde konuştu.

KONYSİAD Başkanı Bora Terzioğlu, Kepez’de bir çok başarılı işlere imza atan Tütüncü’nün amatör spora da büyük değer verdiğini belirtti ve Tütüncü’ye günün anısına bir plaket verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X