Advert
Advert

15 Kasım tarihinde attıkları bir tweetin ardından yüzlerce öğretmen ve gönüllüyü bir araya getiren Ece Arar ve Burcu Arar kadınların isterse neler yapabileceklerine sadece küçük bir örnek.

admin
Bu içerik 4000 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Doğu bölgesinde köy okullarında öğrenim gören çocukların soğuk kış şartlarında sıcak ayaklarla okula gitmesi için yola çıkan Ece Arar ve Burcu Arar, ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için attıkları tweetin ardından binlerce retwwwet aldı. Gelen binlerce istek elektronik postasını sıraya sokan ikili, bir yandan da gönüllülere ulaşaya başladı. İlk baştaki tahminleri en azından yüz çocuğa yardım eli uzatmak iken, kendilerine inanan gönüllüler sayesinde toplam 7 bin botu özellikle doğu illerindeki okullara gönderdiler. Şimdi Kars’tan Ağrı’ya, Edirne’den Muş’a tam 7 bin çocuk şu an sıcacık ayaklarla okula gidiyor. 

Çocuklara Bot Projesi Bu İllere Ulaştı

Ağrı, Kars, Şırnak, Gaziantep, Van, Çankırı, Isparta, Erzurum, Muş, Şanlıurfa, Batman, Diyarbakır, Bitlis, Bursa, Ankara, Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Hakkari, Hatay, Giresun, Iğdır, Mardin, Kahramanmaraş, Ardahan, Aksaray, Eskişehir, Siirt, Gümüşhane, Elazığ, Düzce Antalya, Tekirdağ şimdiye dek ulaşılan iller. Voleybol takımı oldukları halde spor ayakkabıları olmayan öğrencilere gönüllüer vasıtasıyla voleybol ayakkabısı da gönderen ikili, kız öğrencilerin illerinde şampiyon olmasıyla ayrıca büyük bir gurur da yaşadılar. 

Alışveriş Şenliği Düzenliyorlar

Ece Arar ve Burcu Arar, daha çok çocuğa yardımcı olabilmek için şimdi bir alışveriş şenliği düzenliyorlar.  Mercure Hotels Bursa'da 22 Mart Cuma günü düzenlenecek olan şenlikte Çocuklara Bot Projesi'nin yanı sıra, çözüm ortakları Kükürtlü Lions ile vibratörbirlikte Nilüfer Belediyesi Lions Ercan Dİkencik Alzheimer Hasta Konuk Evi'ne katkıda bulunmayı planlıyor. 

Şenlikte fotoğrafçıdan sunucuya, müzik gruplarından atölyelere herkes gönüllü olarak yer alıyor. Stand satışlarının 15 Mart akşamına kadar süreceğini belirten Ece Arar; "Güzel bir organizasyon planladık. O gün bizimle olmak ve Çocuklara Bot kampanyasına destek olmak isteyenlerin bize ulaşmasını rica ediyoruz. Bunun yanı sıra tüm Bursalıları 22 Mart Cuma günü Mercure Hotels Bursa'ya bekliyoruz."dedi.

Mercure Hotels Bursa Alışveriş Şenliği 11.00'de başlayacak ve 20.30'a dek sürecek. Şenlik ekibinde gönüllü olarak yer almak isteyenler ecearar@gmail.com'a yazabilecek. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500