Advert
Advert
Advert

Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Yerel Medya ve Gazetecilik” söyleşisinde Demirören Haber Ajansı Bölge Müdürü Salih Uçar öğrencilerle bir araya geldi.

admin
Bu içerik 1590 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Salih Uçar söyleşide geleneksel medya, yeni medya ve gelecekteki gazetecilik konularına değindi. Yeni medyanın tarihsel sürecinden bahseden Uçar; yeni medyanın, yerel medya için avantaj ve dezavantajlarına değinerek önümüzdeki birkaç yıl içerisinde yerel medyanın büyük ölçüde yerini alacağını ifade etti.

Mesleğe atılacak öğrencilere gazetecilik ve muhabirlik konularında dikkat edilmesi gereken hususları aktaran Uçar, yabancı dil bilmenin, iletişim kabiliyetinin yüksek olmasının sektördeki avantajlarına değinerek öğrencilere kendilerini iyi yetiştirmeleri gerektiğini söyledi.

Söyleşinin ardından Salih Uçar, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yazmış olduğu ‘Kalkışma 24 Saat’ kitabını öğrenciler için imzaladı.

Etkinlik sonunda Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Hasan Şahin tarafından Salih Uçar’a teşekkür plaketi takdim edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500