Advert
Advert

Mendilim Kekik Kokuyor Filminin Çekimleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Bir aşk hikayesi üstünden Çanakkale Savaşı'na gönüllü katılan gençlerin anlatıldığı 'Mendilim Kekik Kokuyor' isimli sinema filminin çekimleri Kemer ve Akseki bölgesinde bütün hızıyla devam ediyor.

Mendilim Kekik Kokuyor Filminin Çekimleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Mendilim Kekik Kokuyor Filminin Çekimleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor admin
Bu içerik 290 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

19 Mayıs tarihinde çekimleri başlayan uzun metraj sinema filmi 'Mendilim Kekik Kokuyor' Kemer ve Akseki bölgesinin birbirinden güzel mekanlarında Çanakkale Savaşları'nın atmosferini taşıyor.
Çanakkale Savaşları'nın 100'üncü yılında, 18 Mart Üniversitesi'nin düzenlediği senaryo yarışmasında, A. Kadir Bozkurt tarafından yazılan 'Mendilim Kekik Kokuyor'’ birincilik ödülüne layık görülmüştü. Uzun metraj sinema filmi projesinin, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından 2018- 2 Kurul kararı ile desteklenmesi uygun bulunmuştu. Film projesinin destekçileri arasına Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nün dışında Türk Kızılayı, Antalya Valiliği, Halkbank, TT Hotels Turkey, Aroma Meyve Suları ve Gıda A.Ş. bulunuyor. Ayrıca Kemer ve Akseki'deki çekimlerin eksiksiz gerçekleşmesi için ve Akseki Kaymakamlığı ve Kemer Kaymakamlığı ile Akseki Belediyesi ve Kemer Belediyesi bütün olanaklarıyla yapım ekibine destek veriyor.

Filmin Kadrosunda Çok Sayıda Tanınmış Oyuncu Yer Alıyor

Sistem Medya Prodüksiyon Ltd. Şti.'nin yapımcılığını üstlendiği sinema filminin yönetmenliğini Hüseyin Özden ve Hakan Kurşun yapıyor. Görüntü yönetmenleri İbrahim Çaltılı ve Erol Zurnacı. 
Çok sayıda tanınmış oyuncuyu projeye dâhil ettiklerini söyleyen yapımcı Kadriye Özden, dizi ve sinema dünyasının tanınmış isimlerinden Wilma Elles, Devrim Yakut, Mehmet Çevik, Başar Alemdar, Azer Selte, Alper Kut, Oktay Dal, Selim Gürata, Aydın Sigalı ve Abdullah Sürekli ile anlaştıklarını açıkladı. Bu projenin niteliğine uygun olarak Devlet Tiyatroları, Şehir Tiyatroları ve özel tiyatroların birbirinden değerli sanatçıları da oyuncu kadrosunda bulunuyor.

18 Mart 2020 Tarihinde Vizyona Girecek

19 Mayıs tarihinde çekimleri başlayan ve Çanakkale Savaşlarının yaşandığı atmosferi Antalya'ya taşıyan uzun metraj sinema filmi 18 Mart 2020 Tarihinde vizyona girecek. Ödüllü sinema filmi senaryosunda, kişisel hikâyeler üzerinden Çanakkale Savaşı anlatılırken, Anadolu insanının geleceği ve bağımsızlığı için yaptığı fedakârlıklar özellikle vurgulanıyor.
Bir yanda gencecik iki amcaoğlu ve aşık oldukları kasabanın en güzel kızı Elif, diğer yanda Çanakkale Savaşı'nda varoluş mücadelesi. Sonra asker bile olamadan Anzak Koyu'nda esir düşen ama umutlarını kaybetmeyen gençler. Bu atmosferde Hasan ve Yusuf'un saflık ve cesaretlerine, işgalci askerler arasında olan hemşire Beatrice'in merhamet ve sevgisi eklenecek. Düşmanı değil, düşmanlığı öldürmeyi hedefleyen 'Mendilim Kekik Kokuyor'” filmi, insanlığa umut veren ulusal ve evrensel bir destan aslında.…
Film hakkındaki ayrıntılara www.mendilimkekikkokuyor.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500