Advert
Advert

AGC’Yİ Türk Dünyası Dernekler Platformu Ziyaret Etti

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni’ye, Türk Dünyası Dernekleri Platformu nezaket ziyaretinde bulundu.

AGC’Yİ Türk Dünyası Dernekler Platformu Ziyaret Etti
AGC’Yİ Türk Dünyası Dernekler Platformu Ziyaret Etti admin
Bu içerik 298 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Platformda yer alan Türkmen ve Kırgız Dernekleri Başkanları, Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin yurtiçi ve yurtdışı çalışmalarını takip ve  takdir ettiklerini vurguladılar. Kırgızistan ve Akdeniz Ülkeleri Kadınları ve İş İnsanları Derneği (KIRGIZKADINDER) Başkanı Periza Asanaalıeva Başkan Yeni’ye : “Bizler Kırgız ve Türk Dernekleri olarak, Antalya Gazeteciler Cemiyeti ile Ülkeler arası işbirliği yapmak istiyoruz ve bu konuda desteklerinizi bekliyoruz” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yeni: “Biz her zaman Ülkeler arası diyaloğa işbirliğine önem verdik ve de hazırız. Kamu yararı olan ve iki ülke arasındaki  münasebete katkı koyacak,  kültürel  ve sosyal  tüm projelerde destek olmaya hazırız” dedi.
Ziyarete Irak Akdeniz ve İslam Ülkeleri İş İnsanları Derneği (IRAK-İŞDER) Başkanı ve de Tüm Hataylılar ve Hatay Dostları Derneği (TÜMHATAYDER) başkanı Kenan Hikmet Yozgatlı,  Kırgızistan ve Akdeniz Ülkeleri Kadınları ve İş İnsanları Derneği(KIRGIZKADINDER) Başkanı Periza Asanaalıeva ve Antalya Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetiminden Ceyran Sattarova ve yönetim kurulu üyeleri katılırken, Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma derneği Başkanı Dr.Kürşat Çavuşoğlu  Başkan Yeni’ye Türkmen Bayrağı ve plaket sundu. Başkan Yeni’de ziyaret anısına AGC Flaması takdim etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500