Advert
Advert

Önder Altıntaş'tan 10'uncu Yıla Yakışır Gala Gecesi

Özel Önder Altıntaş Resim Bale ve Müzik Okulu bu yıl onuncusunu düzenlediği yıl sonu gösterisi gala gecesini Abdullah Sevimçok İnovasyon Merkezi Salonunda büyük bir coşku ile gerçekleştirdi.

Önder Altıntaş'tan 10'uncu Yıla Yakışır Gala Gecesi
Önder Altıntaş'tan 10'uncu Yıla Yakışır Gala Gecesi admin
Bu içerik 1439 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Geceye iş hayatının tanıdık simaları ,sanat camiası ve veliler katıldı. Gala gecesinin açılış konuşmasını yapan yönetim kurulu başkanı Altıntaş 9 yılı geride bırakmanın gururu ile öğrencilerin aldıkları eğitimlerin büyük önem taşıdığını onlar ile gurur duyduğunu sanatın kazandırdığı yaratıcılığın, düşünce aktarımının, ifade özgürlüğünün, el becerilerinin, kültür birikiminin yaşamın her alanında kendini gösterdiğini belirtti. Öğrencileriyle gurur duyduğunu da ifade eden Altıntaş, "Çocuklar sanat eğitimi yoluyla kazandıkları bilgi ve becerileri uygulayabilme, sorumluluk alabilme, iletişim kurabilme, ekip halinde çalışabilme gibi daha birçok yeteneğe sahip oluyor" dedi. Gecede okulun düzenlemiş olduğu ‘Anne Babamla Çiziyorum' resim ve 'Anne Babamla Çalıyorum' Müzik yarışmalarının ödülleri verildi.


Sergi ve Görsel Şölen

Gecede bale ve dans  gruplarının muhteşem performansları yer alırken müzik bölümü öğrencileri bateri, piyano gitar ve keman enstrümanları ile sahnede yer aldılar. Çocuklarını ayakta alkışlayan veliler, sahnedeki performanslarıyla göz dolduran öğrencilere, gösteri sonundaki sözü ve bestesi kursun kurucu müdürü Önder Altıntaş’a ait olan 'Sanat Marşı'nın ardından Onuncu Yıl Marşı'nda eşlik etti.
Finalde büyük Atatürk görseli ile sahneye çıkan öğrenciler velilerden büyük alkış aldı.
Aynı gün içerisinde resim bölümü öğrencilerin fuaye alanında açtıkları sergiye de ilgi yoğundu. Sergide 4-7 yaş, 8-12 yaş grupları ile güzel sanatlar fakülteleri hazırlık grubu öğrencilerinin yağlı boya, karakalem gibi çalışmalarının yer aldı. Çocuklarının başarısıyla gurur duyan anne- babalar, mutlu bir akşam yaşamanın keyfini yaşadılar. Altıntaş, Türkiye’nin çeşitli illerindeki güzel sanatlar lise, fakülte, konservatuar ve eğitim fakültelerini kazanan öğrencilere ve bu yolda onlara destek veren öğretmenlere teşekkürlerini iletti. Gecenin finalinde tüm öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500