Advert
Advert
Advert

Yeni Hyundai Elantra, Tarzıyla Fark Yaratacak

Yeni Hyundai Elantra, modern ve sportif tasarımıyla Antalya yollarında. Hyundai Antalya Bayi Cangarlar Otomotiv’de görücüye çıkan yeni Elantra, 1.6 litre mpi benzinli 127 beygirlik motor ve 6 ileri otomotik şanzıman, satışa sunulduğu 1990 yılından bu yana 11 milyondan fazla satış adetine ulaştı.

Yeni Hyundai Elantra, Tarzıyla Fark Yaratacak
Yeni Hyundai Elantra, Tarzıyla Fark Yaratacak admin
Bu içerik 394 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Antalya Hyundai Bayi Cangarlar Otomotiv’de satışa sunulan yeni Elantra, sportif tasarımı ile büyük beğeni topladı. Yeni Elantra’nın basın tanıtım toplantısı Pablito Bistro& Cafe’de geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Test sürüşünün de yapıldığı toplantıya, Hyundai Assan Türkiye Satış Müdürü Tolga Baltaoğlu ve Bölge Müdürü Berkay Dinçerler’in yanı sıra Cangarlar Otomotiv Genel Müdürü Hakan İbaç katıldı. Tanıtım lansmanına ayrıca yıllardır Elantra kullanan otomobil severler de eşlik etti. Ülkemizde satışa sunulduğu 1990 yılından bu güne kadar 11 milyon adete ulaşan rakamlarla hayranlık uyandıran yeni Hyundai Elantra’nın fiyatları ise hurda indirimi de eklendiğinde 108 bin 500 TL’den başlıyor. Yeni Elantra’da geniş iç hacim, Hyundai smartsense, kapsamlı aktif ve pasif güvenlik teknolojileri ile buluşuyor. 

Cangarlar Otomotiv Genel Müdürü Hakan İbaç, tüm zamanların en çok satılan Hyundai modellerinden biri olan Elantra’nın, dünya genelinde en çok bilinen Hyundai modeli ve aynı zamanda markanın ürettiği ilk C segmenti otomobili olarak önemli bir şöhrete sahip olduğunu vurguladı.  İbaç; “Bu önemli gücü arkasına alan Hyundai’nin Amerika ve Asya pazarlarında başarıdan başarıya koştuğu Elantra modeli, şimdi de altıncı neslinin makyajlı versiyonuyla ülkemizde de satışa sunuluyor. Bundan tam 29 yıl önce piyasaya sunularak sedan otomobil tutkunlarının ilgisini çeken Elantra, kelime anlamıyla elan ve tra’dan türetildi. Fransızca’da tutku anlamına gelen elan daha sonra transport’tan türetilen tra ile birleşerek ‘Elantra’ halini aldı. Aracın kore pazarındaki adı olan ‘avante’ ise ispanyolca ‘ileri’ anlamına geliyor. Tanıtıldığı günden bu yana en fazla satılan Hyundai modeli haline gelen Elantra, 11 milyondan fazla satış gerçekleştirdi. Türk tüketicisiyle de aynı yıl buluşan otomobil, 50 binden fazla satıldı ve ülkemizde de Accent’ten sonra en bilinen model olarak hafızalara kazındı” dedi.

İbaç ayrıca, tüm dünya genelinde bugüne kadar 250’den fazla ödülün de sahibi olan Elantra’nın, birçok ülkede de ‘yılın otomobili’ seçildiğini hatırlatarak açıklamasına şöyle devam etti; “Geçtiğimiz yılın sonunda makyajlanarak daha dinamik ve daha sportif bir tasarıma kavuşan Elantra, alışılmışın dışına çıkıyor. Yeni nesil basamaklı ızgara, aracı eskisinden daha geniş gösterirken, ayrıca üçgen formdaki geriye doğru uzayan led farları ve aynı şekilde çekik bir gözü andıran led stoplarıyla da son derece ilgi çekici bir duruş sergiliyor. Ayrıca, led farların içerisine yerleştirilen gündüz farları da hem sürüş güvenliği hem de tasarım anlamında Elantra’ya katkı sağlıyor.  Altıncı nesil Elantra’nın iç mekanı oluşturulurken 3 kelime başrol oynamıştı. ‘sade’, ‘modern’ ve ‘sürücü odaklı kokpit’, Hyundai tasarım merkezi’nin en çok üzerinde durduğu noktalar oldu. Bu doğrultuda tasarlanan kokpit, sürücünün ve araç içindekilerin daha farklı duygular hissetmesini sağlıyor. Gösterge paneli de sürücüye anlık olarak bilgilerin akışını en iyi şekilde sağlarken aynı zamanda modernizasyon anlamında da farklı bir dokunuş olarak öne çıkıyor. Kokpitin orta ve alt kısımları da kullanışlı yapısıyla öne çıkıyor. Rahat koltuklar, daha şık döşemeler ve kullanışlı hale getirilen butonlarıyla beraber yeni Elantra artık çok daha estetik bir ambiyansa kavuştu.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500