Advert
Advert

Manavgat’ta Festival Zamanı

Manavgat’ta her yıl düzenlenen festivaller, bu yıl da büyük ses getirecek. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, festivallere büyük bir basın lansmanı ile start verdi.

Manavgat’ta Festival Zamanı
Manavgat’ta Festival Zamanı admin
Bu içerik 311 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Başkan Şükrü Sözen, bu yılki festivallere Antalya Akra Barut Otel’de yaptığı basın toplantısıyla start verdi. Basın toplantısına Antalya ve Manavgat’ta görev yapan yerel ve ulusal basının temsilcileri katıldı. Basının büyük ilgi gösterdiği toplantıda, Başkan Şükrü Sözen, gazeteci konuklarıyla tek tek ilgilendi. Daha sonra Başkan Şükrü Sözen, belediye başkan yardımcıları Levent Ardıç, Semra Öztürk, İsmail Hakkı Ödevoğlu, Halis Akkaya, Hasan Şimşek, Manavgat Motosiklet Kulübü Başkanı Erdem Buzkan ve belediye festivaller ekibi ile birlikte çıktığı basın toplantısında festivaller ile ilgili olarak basına bilgi verdi.

 

 

3 BÜYÜK FESTİVAL

Sözen, bu yıl 9'uncusu düzenlenecek Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali’in 26-30 Haziran, 23'üncü Manavgat Barış Suyu Kültür, Turizm, Sanat ve Gençlik Festivali’nin 22-28 Temmuz ve 18'nci Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali’nin 13-23 Eylül tarihlerinde gerçekleştirileceğini açıkladı.

4 gün devam edecek Motosiklet festivalinde 5 bin civarı motosikletli katılımının olacağını dile getiren Sözen, "Yaklaşık 150 tane motosiklet kulübünü iştirakçileri ile beraber ağırlıyoruz. Festival sürecinde insanların günlük yaşamlarından bir nebze uzaklaşabilmeleri, günlük yaşantılarındaki zorluklardan biraz uzak durmaları, kendilerini dinleyebilmeleri anlamında çok güzel aktiviteler var. Çeşitli yarışmalar, çeşitli partiler, çok güzel konserler, tekne turları, motosiklet kortejleri gibi çok farklı etkinlikleri gelen konuklarımız orada görecekler. 6-7 tane yurtdışından kulüp üyeleri de festivalimize katılacak" bilgisini verdi.

 

ÜNLÜ SANATÇILAR

Başkan Şükrü Sözen bu yıl 23. Sü yapılacak Barış Suyu Festivali’nde Aleyna Tilki, Edis, Ebru Gündeş, Zakkum, Cem Belevi ve Gökçe’nin sahne alacağını belirtirken, Cumhuriyet Meydanı’nda kurulacak Festival Köyü etkinlikleri ile de halkın festivalle bütünleşeceğini dile getirdi. Başkan Şükrü Sözen 18. Uluslararası Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali’nde ise dünyadan ve ülkemizin seçkin klasik müzik, caz ve blues gruplarının sahne alarak yerli ve yabancı turistlere hoşça zaman geçireceğini söyledi. Başkan Şükrü Sözen, “Tüm sanatseverleri Manavgat’ta düzenleyeceğimiz festivallerimize davet ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500