Advert
Advert
Advert

Edebiyat Ödülleri Sahiplerini Buldu

Kepez Belediyesi’nin, masal türünde, bu yıl 5’incisini düzenlediği Ahmet Hamdi Tanpınar Ulusal Edebiyat Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu. Bu yıl çocuk, doğa ve hayvan temasında düzenlenen edebiyat yarışmasına sahne tasarımı damga vurdu.

Edebiyat Ödülleri Sahiplerini Buldu
Edebiyat Ödülleri Sahiplerini Buldu admin
Bu içerik 595 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışmasının Ödül Töreni Erdem Beyazıt Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.  Bu yıl 5’incisi düzenlenen yarışmaya Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, edebiyata gönül vermiş çok sayıda usta isim katıldı. Yarışmanın bu yıl ki teması masal türünde çocuk, doğa ve hayvan olunca ödül töreninin yapıldığı sahnede masalların dünyasını aratmadı. Tören öncesi Vantrolog Çiğdem Dağtekin ve sevimli Marmelat’ı konuklara keyifli anlar yaşattı. 
Dereceye girenlere ödülleri verildi 
Başkan Tütüncü konuşmasında bugüne kadar emeği geçen herkese teşekkür etti. Tütüncü, konuşmasının ardın yarışmada görev alan jüri üyelerine çiçek, dereceye girenlere de ödüllerini takdim etti. 5’inci Ahmet Hamdi Tanpınar yarışmasında birincilik Serkan Erden, ikincilik İbrahim Şaşma, üçüncülük Himmet Karataş, teşvik ödülü Defne Aydemir ve Onur ödülü de Ali Çelik’e verildi. Elemeleri geçerek finale kalan eserler arasından seçilen en iyilerin ödüllendirildiği Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Ödülleri’nde birinci yarışmacıya 5 bin, ikinciye 4 bin, üçüncüye 3 bin, bir kişiye de 2 bin TL. teşvik ödülü takdim edildi.  Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ödül töreninin ardından yarışmaya katılarak dereceye giren ilk 20 eserin yer aldığı ‘Zaman Zaman İçinde’ adlı kitabı imzaladı. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500