Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği’nden (AGİDER) Girişimci Kadınları Destekleme Platformu, Anneler Günü’nde ‘’Anne Olmanın Girişimciliğe Engel Olmadığına’’ dikkat çekti.

admin
Bu içerik 331 kez okundu.
Advert

Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER), 14 Mayıs 2017 Pazar günü Muratpaşa Kent Meydanı’nda Anneler Günü’ne özel " 1. Girişimci İş kadını  Platformu’’ düzenledi. "Anne olmak  girişimciliğe engel değildir " mesajı verdi. Muratpaşa Belediyesi’nin desteklediği platformda evden iş yaparak geçimini sağlayan El İzi Kadınları, Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER) üyeleri ile birlikte ürünlerini ve markalarını tanıtma fırsatı buldu. Sunuculuğunu ünlü spiker Seda Akbay’ın gerçekleştirdiği platforma, Anne Meclisi Derneği Başkanı  iş kadını Oya Kalender ve sanatçı Dilek Kavraal da konuşmalarıyla katıldı.

 

Tüm annelerin Anneler Günü'nü kutlayan  Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, "Anneler sadece çocuklarını değil geleceğimizi ve yarınlarımızı da yetiştiriyor" dedi. Kadın girişimciliğini çok önemsediklerinin altını çizen Uysal, bu konuda kadın derneklerinin gerçekleştirdikleri projeleri desteklemekten dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti.

 

Ardından konuşmak için sahneye çıkan AGİDER Başkanı Dr. Figen Sayın, AGİDER'in temel hedefinin kadın girişimciliğini artırmak olduğunu ve  platformda farklı sektörlerden 93 İş insanını biraraya getirerek kendi ürünlerini ve markalarını tanıtma olanağı sağladığını söyledi. Dr. Sayın sözlerine şöyle devam etti; "Kadın girişimciliğini engelleyen faktörler konusunda farkındalık yaratma hedefi olan AGİDER, bu özel günde anne olmanın kadın girişimciliğine engel olmadığını gösterdi" dedi. Dr. Sayın, Kadın girişimcinin karşılaştığı ilk engelin yapamazsın şeklinde sözlü bir engelle başladığını ifade etti. Aynı zamanda El İzi kadın grubunun da bu projede yer almasına destek vererek mentörlük sorumluluğunu yerine getirdiklerini söyledi ve tüm annelerin Anneler gününü kutladı. Ardından Dr. Figen Sayın Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve diğer konuşmacılara plaket taktim etti.

 

Etkinliğe katılan konuk konuşmacılar ise şunları ifade etti.

 

Programın sunumunu gerçekleştiren Seda Akbay, kadınların toplumsal hayatta hak ettiği yerde olması gerektiğinin altını çizerek ,sevdiğiniz işini yapın mesajını verdi.

 

Girişimci olmak için gereken temel konulara değinen Oya Kalender (İş kadını /sosyal girişimci/Anne , tutkulu olmak ve etkin mücadele ile başarılı olmanın yollarını anlattı. Anne meclisinin nasıl ortaya çıktığını anlatan Kalender, " Anne meclisi ile aileyi eğitmek, farkındalık yaratmak için yola çıktık. Biz toplumda annenin hakettiği değeri artırmak için çalışan bir derneğiz" dedi. 

 

El İzi kadınlarını yürekten tebrik ettiğini söyleyen Dilek Kavraal kız çocuklarının asla önüne geçilmemesini, ailelerin bir şey yapmak istedikleri zaman onları teşvik etmeleri gerektiğini söyledi. Kavraal; "Sakın onlara icat çıkarma, yapamazsın demeyin. Çünkü bazen çocuklarınızın önündeki tek engel siz olabilirsiniz" dedi.

 

 Ümit Uysal ve Figen Sayın daha sonra stantları tek tek gezerek katılımcılar ile sohbet etti. Anneler ve çocuklara yönelik aktiviteler yer aldığı etkinlikte çocuklar doyasıya eğlendi. 1. Girişimci iş Kadınları platformu etkinliği Dr. Figen Sayın'ın, tüm katılımcılara katılım belgesi taktim etmesiyle sona erdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X