Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “Antalya Kepez’in Santral bölgesinde adeta yeni bir şehir inşa ediyoruz. 1 milyon 300 bin metrekarelik alanda yaklaşık 19 bin konut yer alacak” dedi.

admin
Bu içerik 337 kez okundu.
Advert

Sur Yapı, Antalya Kepez-Santral bölgesinde yeni bir şehir inşa ediyor. 1 milyon 300 bin metrekarelik alanda yaklaşık 19 bin konut yapılacak. Projede toplam 260 bin metrekare yeşil alan bulunacak. Proje arazisinde bulunan 10 bin 764 adet ağaç korunarak, peyzajda kullanılacak. Sokak hayvanları için de bir yaşam alanı oluşturulacak.

Antalya projesi ile ilgili olarak bilgi veren Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “Üstlenmiş olduğumuz Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi bizi çok heyecanlandırıyor” dedi. Elmas, şöyle konuştu:

 

‘Örnek bir proje’

“Antalya Büyükşehir Belediyesi şirketi Antepe, Kepez-Santral bölgesi projesinin tüm süreçlerini sorunsuz yürüterek Türkiye için de örnek bir çalışma sergiledi, kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu aşamadan sonra projeyi biz devralacağız ve proje ile Antalya’ya katma değer sağlamayı hedefliyoruz. Projede yaklaşık 19 bin konut yer alıyor, bunlardan yaklaşık 5 bini hak sahiplerinin konutları. Projede konutların yanısıra kültürel alanlar, şehir parkı, sağlık tesis alanları, eğitim alanları, camiler, ofisler ve ticari alanlar bulunacak. Tüm hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Haziran içerisinde de ruhsatımızı alarak inşa sürecine başlamayı hedefliyoruz” dedi.

Projenin tam anlamıyla örnek olduğunu söyleyen Altan Elmas, “Projede bir dönüşüm tesisi kuruldu. Oradan çıkan molozlar dönüştürülüp yolların altyapılarında dolgu malzemesi olarak kullanılıyor. Böylece çevresel atıklar oluşmuyor. Ayrıca arazide bulunan 10 bin 764 ağaç da sökülüp, işaretlenerek fidanlıkta muhafaza altına alındı. Koruma altına alınan 5 bin 135 zeytin, 2 bin 888 narenciye, 1767 nar ağacı ise peyzajda kullanılacak. Öte yandan proje alanından çıkan 114 ton odun ve ahşap, yakacak olarak ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Bu anlamda örnek ve çok çevreci bir kentsel dönüşüm meydana gelmiş olacak” şeklinde konuştu.

 

2 günde 24 ilden talep

Ön talep sürecindeki ilgiden memnun olduklarını vurgulayan Elmas, şu bilgileri verdi:

“Projemizde çok kısa bir süre önce ön talep toplamaya başladık. 24 ilden şimdiye kadar yoğun talep aldık. Ayrıca yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarımızdan da talepler alıyoruz. Antalya bütün Türkiye’nin ve yurtdışında yaşayan herkesin ikinci evini almak istediği şehrimiz. Rus turistlerin konut alımında Antalya önemli bir pazar. Rusların konut alımını bu projeyle tekrar harekete geçirmek istiyoruz. Öte yandan İranlı turistlerin de ilgisini çekeceğimizi düşünüyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X