Advert
Advert
Advert

Süslü Kadınlar 22 Eylül’de Pedal Basacak

Geleneksel hale gelen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun 7’incisi 22 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek. 7 yıl içerisinde giderek büyüyen bu etkinlik yurtdışında, Türkiye’de ve Antalya’da toplam 115 şehirde ve 14 ülkede eş zamanlı olarak yapılacak.

Süslü Kadınlar 22 Eylül’de Pedal Basacak
Süslü Kadınlar 22 Eylül’de Pedal Basacak admin
Bu içerik 254 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

‘Avrupa Hareketlilik Haftası’ kapsamında gerçekleşen ‘Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’ne vurgu yapmayı ve bozulan doğa dengesine dikkatleri çekmek amacıyla gerçekleşecek olan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu ile kadınlar en şık kıyafetleri ile pedal basacak.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu organizasyon sorumlusu Deniz Yaylak yaptığı açıklamada, yolların sadece motorlu taşıtlara ait olmayıp, bisikletlilere de saygı duyulması gerektiğini ve 22 Eylül günü kadınların bisikletleri ile yollarda olacaklarını söyledi.

Kadın ve erkeklerin bu toplumda aynı haklara ve yükümlülüklere sahip olduğunu hatırlatmak ve bu konuda da farkındalık yaratmayı amaçladıklarını ifade eden Deniz Yaylak, “Eğer kadın-erkek eşitliğinden bahsediyorsak, herkesin aynı fırsatlara sahip olması gerektiğine vurgu yapmak istiyoruz. Kadınız ve görünür olmak istiyoruz, görünür olamayan binlerce kadın var ülkemizde. Kadın, toplumda görünür olduğu sürece o toplum nefes alır. Kadın korkmadan yollarda olmalı, toplumun her alanında “var” olmalı. Çünkü bisiklete saygı, kadına saygı, kadın bisikletliye saygı istiyoruz” dedi.

Deniz Yaylak, Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun saat 17,00’de Atatürk Parkı’nda çıkış alacağını, ardından Güllük Kavşağı istikametinden caddeye çıkılarak, İsmet Paşa Bisiklet yolundan devamla, Işıklar Caddesi geçileceğini ve turun Eski Lara Caddesi üzerindeki Yalım Parkta sonlandırılacağını belirtti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500