Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Muratpaşa Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi’nin ailelerinin 15 özel çocuk için kurduğu düşleri birkaç saatliğine de olsa gerçeğe dönüştürdüğü "Düşler Günlüğü" projesinin fotoğraf sergisi 25 Mayıs Perşembe belediye fuayesinde açılıyor.

admin
Bu içerik 350 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Arda Çermik, Talha Uranlı, Nazlı Öztürk, Azra Erçin, Çağatay Topuz, Serdar Konca, Uygar Yıldız, Kaan Dülgeroğlu, Defne Aydın, Ecehan Ögüt, Mert Yaraşır, Hülya Kalkan, Yasin Çınar, Berranur Tat ve Zeynep Tuzlalı. Türkiye'de sayıları on binlerle ifade edilen özel çocuklardan sadece 15’i.

 

DÜŞLER GERÇEĞE DÖNÜŞTÜ

 

Muratpaşa Belediyesi ve AÜ Güzel Sanatlar Fakültesi'nin ortak yürüttüğü "Düşler Günlüğü" projesi için aileleri çocuklarının bir yeteneğinden yola çıkarak onların geleceklerine ilişkin bir düş kurdu. Aileler kurdukları o düşü birer mektupla anlattı. 

O mektuplarda, aynı zamanda çölyak hastası olan Nazlı, bir glütensiz kafenin hem pasta ustası hem patronu, Kaan ünlü bir piyanist, Azra başarılı bir yüzücü, Berranur ve Defne dünyaca ünlü birer jimnastikçi, en çok şarkı söylemeyi seven Ecehan bir pop yıldızı, Talha bir tiyatrocu oldu.    

 

GENÇ FOTOĞRAFÇILAR

 

Mektuplarda anlatılan hayali gerçekleştirmek için özel çocukların sarf ettiği çabayı ise Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümünden öğrenciler fotoğrafladı. Ümit Erdem, Mahmut Emin Söylemez, Fadime Aygün, İbrahim Barun, Batuhan Öztürk, Bilgesu Aydın, Aslı Demir, Eren Aytüre ve Selman Kaya, o anları ölümsüzleştirmek için mutfakta, kitapevinde kısaca çocuklar nerede olmak istiyorsa orada deklanşörün başına geçti ve o anı ölümsüzleştirdi. 

 

BELEDİYE FUAYESİNDE 

 

Özel çocukların ve ailelerinin hayallerine ortak olmayı ve o hayalleri gün yüzüne çıkartmayı amaçlayan projede çocukların kendilerine değil, neleri, nasıl başardıklarına odaklanan Düşler Günlüğü’nün o anlardan oluşan fotoğraf sergisi Muratpaşa Belediyesi fuayesinde açılacak. 25 Mayıs Perşembe saat 14.00 açılacak serginin ev sahipliğini Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve AÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Eravşar yapacak. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X