Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ATIK PİL TOPLADILAR AKVARYUM GEZİSİ KAZANDILAR

Döşemealtı Belediyesi tarafından 14 Kasım 2016 ile 1 Nisan 2017 tarihleri arasında başlatılan ‘Doğanın Pili Bitmesin’ kampanyası ile 1 tona yakın pil, İlk ve Orta Okul öğrencileri tarafından doğaya atılmadan geri dönüşüme kazandırıldı. Kampanya da dereceye giren 203 öğrenci Akvaryum gezisi ile ödüllendirildi.

ATIK PİL TOPLADILAR AKVARYUM GEZİSİ KAZANDILAR
ATIK PİL TOPLADILAR AKVARYUM GEZİSİ KAZANDILAR admin
Bu içerik 354 kez okundu.
Advert

Öğrencilerin doğa bilinci…

Döşemealtı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Atık Pillerin toplanması ve taşınması amacıyla yürütülen kampanya yine büyük ilgi gördü. Neredeyse 1 ton atık pil bu kampanya sayesinde doğaya atılmadan toplanarak, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği’ne (TAP) teslim edildi.

Hem doğayı korudular hem de ödüllendirildiler…

En çok pili toplayarak birinci olan Kömürcüler İlk-Orta Okulu ile Yeniköy İlk-Orta Okulu, Yukarı Karaman Perge Rotary İlk-Orta Okulu’ndan 203 öğrenci akvaryum gezisi ile ödüllendirildi. Kent Meydanında buluşan öğrencilere Döşemealtı Belediyesi Nar Masa ekibi tarafından kek ve meyve suyu ikram edildi. Öğrenciler daha sonra belediyenin imkanlarıyla akvaryuma götürüldü. Öğrencilere 16 öğretmen eşlik etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X