Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

STK MERKEZİNDE SONA DOĞRU

Muratpaşa Belediyesi’nin 2’nci etap ihalesini 9 milyon 661 bin TL’ye gerçekleştirdiği Avrupa’nın en büyük dernekler yerleşkesinde çalışmalar devam ediyor. Merkez inşaatı Eylül ayında tamamlanacak.

STK MERKEZİNDE SONA DOĞRU
STK MERKEZİNDE SONA DOĞRU admin
Bu içerik 310 kez okundu.
Advert

Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın hemşeri derneklerinden meslek örgütlerine sivil toplumun kent yönetiminde daha etkin yer alması, Muratpaşa için ortak aklın bir parçası olması amacıyla hayata geçirdiği dernekler yerleşkesinin inşaatı aralıksız devam ediyor.

Doğuyaka Mahallesi’nde, ikinci etap ihalesi 9 milyon 661 bin TL’ye gerçekleştirilen projeyle Muratpaşa’yı oluşturan her bölgeden, kentten, kültürden kent sakinin, dostluk, kardeşlik, birlikte yaşama duygusunu güçlendirilmesi hedefleniyor.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) eski Başkanı merhum Abdullah Sevimçok adını taşıyan merkez 13 bin metrekare alan üzerine inşa edildi. 8 bin 666 metrekare kapalı alana sahip ve iki bloktan oluşan merkezde 163 dernek odası, 500 kişilik konferans salonu, 12 çok amaçlı eğitim ve toplantı salonu, yöresel ürünlerini satışı amacıyla farklı üniteler, yemekhane, yarı açık toplantı ve etkinlik alanıyla birlikte kapalı otopark yer alıyor.

Merkez bu özellikleriyle aynı zamanda Avrupa’nın en büyük dernekler yerleşkesi olma özelliğine de sahip.   

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X