Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Tarım ve Yeşilova Mahalleleri’ni kapsayan iftar programında Kırcami imar Planları’nda gelinen son aşamayı “Yolun sonunun sonuna geldik. İnşallah mümkün olan en kısa sürede noktalama arifesindeyiz” sözleriyle anlattı.

admin
Bu içerik 380 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Başkan Uysal, Ramazan ayının 3’üncü gününde eşi Ümran uysal ve oğlu Efe’yle orucunun Tarım ve Yeşilova Mahalleri’nden komşularıyla açtı. Belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü’nün bahçesinde düzenlenen iftar programında Antalya Muhtarlar Derneği Başkanı Nazif Alp ve Muratpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Akcan’la birlikte civar mahallerin muhtarları da yer aldı.

KIRCAMİ’DE SON SÜREÇ

Dualarla başlayan iftar programında hep birlikte açılan oruçların ardından Başkan Uysal, Tarım ve Yeşilova Mahallerini de içine alan Kırcami imar planlarında gelinen son süreci açıkladı.

Kırcami imar planlarının 30 – 40 yıllık bir maziye sahip olduğunu belirten Başkan Uysal, “Ancak bugüne kadar gerçekleşmemiş. Bunun için de komşularımız olumsuz birşeyler duyduklarında ‘Acaba’ diye meylediyorlar. ‘Gene bir aksilik olur da gerçekleşmez’ duygusu taşıyorlar” dedi. Ama artık gelinen noktada öyle bir durumun kalmadığını aktaran Başkan Uysal, şunları söyledi:

“Bizi engelleyeme çalışanlar oluyor ama hepsini aşıyoruz. Hesapladığımız tarihlerde işlemler tam bitecekken tapu metrekareleriyle arazinin birbirine uluşmadığını gördük. Bu ciddi vakit kaybettirdi. Şu anda o da bitti. Tam 18 uygulamasına başlamıştık bir dava aleyhimize sonuçlandı. Dava kendi parselini ilgilendiriyor ancak mahkemenin verdiği ‘parsellerin maksimim büyüklük sınırı olmamalıdır’ karar nedeniyle birkaç değişiklik yapmamız gerekiyor.”

‘NOKTALAMA ARİFESİNDEYİZ’

Bu kararın çalışmalara çok az süre gecikmesine neden olacağını aktaran Başkan Uysal, “Önümüzde hiçbir engel yok. Biz böyle azimkar olduğumuz, mücadele ettiğimizi sürece bu uğurda çalıştığımız sürece, sizlerin desteğiyle, omuzdaşlığı, manevi katkısı ve takipçiliğiyle bu anlamda önümüzde bir engel olmayacaktır. Yolun sonunun sonuna geldik. İnşallah mümkün olan en kısa sürede noktalama arifesindeyiz” diye konuştu.

Konuşmasının ardından mahalle muhtarları Başkan Uysal’a çiçekle teşekkür ederken iftar programı çocuklara yönelik orta oyunun ve Hacivat-Karagöz gösterisiyle devam etti.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X