Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

BAŞARI ONLARIN DİĞER ADI

Muratpaşa Belediyesi’nin kentin maddi imkanları kısıtlı iki noktası Zeytinköy ve Ermenek’te ilk ve ortaokul öğrencileri için oluşturduğu Eğitim ve Bilgi Merkezi’nde TEOG sınavlarına hazırlanan 75 öğrenci Antalya’nın en iyi Anadolu Liseleri’ne yerleşecek puanı aldı. Ermenek ve Zeytinköy’de bulunan merkezlerini doğru cevap ortalaması 105 oldu.

BAŞARI ONLARIN DİĞER ADI
BAŞARI ONLARIN DİĞER ADI admin
Bu içerik 503 kez okundu.
Advert

Muratpaşa Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik kurduğu Eğitim ve Bilgi Merkezleri, TEOG’da başarılar yazmaya devam ediyor. Geçen yıl yüzde 100 yerleştirme başarısı elde eden Bilim ve Eğitim Merkezleri’yle bu yıl sınava hazırlanan 75 öğrenci Antalya’nın en iyi Anadolu Liselerine yerleşecek puanı aldı.

REKORLAR

Bilim ve Eğitim Merkezlerinde rekor 120 sorunun 118’ini doğru cevaplayan Ramazan Kayra Yücesan olurken onu 115 doğruyla Sıla Bayram takip etti. Her iki merkezin TEOG’da doğru cevap ortalaması 105 oldu.

BİLİM VE EĞİTİM MERKEZİ NEDİR?

Kentin maddi imkanları kısıtlı iki noktası Zeytinköy ve Ermenek’te bulunan Eğitim ve Bilgi Merkezleri, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, öğrencilerin başarı düzeyini yükseltmek ve sınavlara etkin bir şekilde hazırlanmalarını sağlamak amacıyla, 2014’te kuruldu.

Tamamen ücretsiz olan Eğitim ve Bilim Merkezlerinde matematik, Türkçe, fen bilimleri, sosyal bilgiler ve İngilizce derslerinin yanı sıra, tiyatro, gitar, modern dans, halk oyunları, satranç ve spor gibi programlar da uygulanıyor. Klasik eğitim programlarını yanı sıra merkezlerde çocukların 3 boyutlu yazıcılar, elektronik devreler, bilgisayar programlarıyla çalışıp akıllı telefonlar ve tabletler için uygulamalar, oyunlar tasarlayıp, devreleri birleştirip robotlar yapacağı yeni nesil eğitim sistemi çalışmaları da başladı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X