Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Muratpaşa Belediyesi’nin 2’ncisini gerçekleştireceği Uluslararası Kaleiçi OldTown Festivali’nde Kaleiçi’nin her sokağı, her meydanı festival alanı olacak. 4 gün boyunca Kaleiçi’nde sadece sanat, kültür, müzik, dans konuşulacak.

admin
Bu içerik 293 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muratpaşa Belediyesi Uluslararası Kaleiçi OldTown Festivali’nin 2’ncisi 6 - 9 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. Dar sokaklarında plansız yürüyüşlerin keşfetme duygusunu tetiklediği, kentin geleneksel mimarisiyle yöresel mutfağının buluştuğu, mimarinin yeniden yorumlandığı butik otelleri ve füzyon mutfağının en sıra dışı örneklerinin bir araya geldiği Kaleiçi’nin sokakları, meydanları 4 gün boyunca festival alanı olacak.

 

Açılış Üçkapılar’dan Hıdırlık’a

 

Bu yıl İtalya’nın onur konuğu olacağı Festival, 6 Temmuz Perşembe, Üç Kapılar’dan Hıdırlık Kulesi’ne uzanacak kortejle başlayacak. Açılış gecesinde İtalya’nın geleneksel, grika melodisi ve pizzica müziğini birlikte yorumlayan BrigantidiTerraD’otranto müzik grubu sahne alacak.

 

Festivalin merkezi Hıdırlık Miradoru

 

Hıdırlık Kulesi ve miradoru, takvimlerin 7’nci ayın 7’sini gösterdiği Cuma gecesi Antalya’nın geleneksel düğünleri ve ardından Balkan Gecesi’yle en hareketli ve renkli gecelerinden birini yaşayacak. Antalya Kız Teknik Öğretim Olgunlaşma Enstitüsü’nce kıyafetleri, ritüelleri, müziği ve oyunlarıyla Antalya’nın geleneksel kına gecesi ve düğünü canlandırılacak.

 

Mirador, festivalin 3’üncü gününde opera sanatçılarının Anadolu’nun çeşitli bölgelerinden türkülerin seslendireceği geceye ev sahipliği yapacak. Festivalin son günü, 9 Temmuz’da ise Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçılarıyla Napoliten aryalardan acapellaya, türkülerden çağdaş müziğe ‘sentez’ bir gece düzenlenecek.

 

Festival her yerde

 

Kaleiçi’nde 6 - 9 Temmuz tarihlerinde festival heyecanı Karaalioğlu Parkı miradorları, Yat Limanı Amfitiyatro, Mermerli Park ve Yivli Minare Parkı’na taşınacak.

 

Festivalde, Kaleiçi’nin giriş noktalarından biri tarihi Üç Kapılar, har akşam düzenlenecek ‘Music & Open AirMidnight Movie’ programına ev sahipliği yapacak. Üç Kapılar’da kurulacak açıkhava sinemasında İtalyan sinemasından örnekler sunulacak, müzik dinletileri yapılacak.

 

UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’nde yer alan Yivli Minare Parkı’nda ise her akşam tasavvuf müziği dinletileri ve semazen gösterileri olacak.

 

Tüm bu etkinliklerle birlikte Kaleiçi sokakları 4 gün boyunca tiyatrodan mim gösterilerine, sokak danslarından sokak müzisyenlerin dinletilerine festival bandosunun bir anda köşe başından trompetin vuruşlarıyla başlayacak eğlenceli müzikleriyle etkinlik alanı olacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X