Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, geçen Haziran ayına oranla turist sayısının yüzde yüz arttığını belirtirken, Vali Münir Karaloğlu da yıl sonunda 10 milyonu aşmış bir sezonu geride bırakmayı arzuladıklarını söyledi.

admin
Bu içerik 112 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ile birlikte dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili´nde incelemelerde bulundu. Sahildeki işyeri sahipleri ile sohbet edip, fiyatlar hakkında bilgi alan Vali Karaloğlu ve Başkan Türel, esnafın sorunlarını da dinledi.

Antalya´da yaz sezonuyla birlikte turizm yoğunluğunun da başladığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Özellikle gelen turist sayılarında, Haziran ayı içerisinde geçen seneye göre yüzde yüzlük bir artış bizleri fevkalade mutlu ediyor. Konyaaltı Sahili dünyanın pırlantasıdır. Ben bunu her yerde söylüyorum. Brezilya´da bulunan Cobacabana´da sahilde insanların yürümesi yasaktır. Güvenli bir şekilde yürüyemezsiniz. Ama Antalya gerçekten bir cennet sahilidir. Kentin her köşesinden denize girebilirsiniz. Konyaaltı Sahili de Antalya´nın pırlanta gerdanlığıdır. O yüzden biz her yıl en güzel hizmeti vermek için bütün tedbirlerimizi alıyoruz" dedi.

 

Bilindiği üzere bir sahil projelerinin olduğunu ifade eden Başkan Menderes Türel konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Yap işlet devret modeli ile ihalelerimizi çıktık ancak, katılım söz konusu olmadı. Şimdi, bir kez daha üçe bölmek sureti ile çıkacağız. Yeniden bir yatırımcı çıkmadığı takdirde ise biz belediye olarak buradaki inşaat faaliyetlerini tamamlayarak, üzerimize düşeni yapacağız. Konyaaltı Projesi´nin uluslararası ödül alacak bir proje olduğuna inanıyorum. Önümüzdeki yıl en azından sahil kısmını tamamlamış olmayı hedefliyoruz. Ancak biz bu projeyi hayata geçirene kadar mevcut durumu da en iyi şekilde yönetmemiz gerekiyor. Son hazırlıklarımızı gözden geçiriyoruz. Bu sene gelecek yıldan çok daha iyi, kaliteli bir hizmet öngörülüyor. Burada herkese hizmet vermeyi öncelikli olarak görüyoruz."

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise sezonun iyi başlamasına sevindiğini söyledi. Rakamların iyi gittiğini ve geçen yılın oldukça üzerinde olduklarını hatırlatan Vali Karaloğlu, “İnşallah yıl sonunda da 10 milyonu geçmiş olarak bu sene sezonu tamamlamış olacağız" dedi.

 

Konyaaltı Sahili´nin Antalya´nın çok önemli değerlerinden biri olduğunu kaydeden Vali Karaloğlu, “Sahilde Büyükşehir Belediyesi´nin yeni uygulamaları, yeni hizmetleri var. Hem onları yerinde görmek, hem de güvenlikle ilgili konuları görerek tartışalım düşüncesi ile Belediye Başkanı ve çalışanları ile İl Emniyet Müdürümüzle birlikte buradayız. Bu mekanlar vatandaşa hizmet sunma açısından güzel olmuş. Bize düşen buraya gelen insanların kendilerini güvende hissedecek ortamı yaratmak. Zabıta ile polislerin ortak oluşturdukları ekiplerle, parklarda ve sahillerde yeni bir sistemle, daha önce İstanbul´un uyguladığı ve çok başarılı olduğu bir uygulamayı Antalya´da başlatıyoruz. Konyaaltı Sahili de bu noktada bizim için önemli. Güvenliği tek başımıza değil, ortak bir çalışma ile yapmamız lazım. Gündüz güvenliği nasıl sağlayacağız? Gece aydınlatmada sorunların olduğunu arkadaşlar ifade ettiler. Başkanımız ona baktıracak. İnsanların kendisini güvende hissedeceği bir aydınlatma sistemini de bölgeye getirerek, buraya gelen insanların memnuniyetini arttırmayı amaçlıyoruz" şeklinde konuştu.

 

Vali Karaloğlu, son dönemde basında çıkan turizm haberlerinden dolayı mutlu olduğunu belirterek, gazetecilere de teşekkür etti.

 

Uzun yıllar yurt dışında yaşayan Ramazan Sivi ise Türk kahvesinin yurt dışında 2,5 ile 7 Euro arasında değişirken, Konyaaltı Sahili´nde 1 Euro olduğunu söyleyerek, memnuniyetini dile getirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X