Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 13 Haziran Salı saat: 19.00’da prömiyerini gerçekleştireceği Verdi’nin dünyaca ünlü “AIDA” operası için geri sayıma başladı. Yoğun provaların ardından prömiyer heyecanının yaşandığı Antalya DOB’da son hazırlıklar tamamlanmak üzere. Orkestra yönetmenliğini Alexandru Samuil’in yapacağı eseri Kuzman Popov sahneye koyuyor.

admin
Bu içerik 357 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Eserin dekoru Savaş Camgöz ve Özgür Usta, kostümü Savaş Camgöz ve Gazal Erten imzasını taşırken, koro yönetmeni Mahir Seyrek, koreografi Armağan Davran ve ışık Mustafa Eski tarafından hazırlandı.

 

Üç perde olarak sahnelenecek eserde “Radames” rolünü Koray Damcıoğlu, “Aida” rolünü 13 Haziran’da Nurdan Küçükekmekçi, 15 Haziran’da Ankara Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı Feryal Türkoğlu, “Amneris” rolünü 13 Haziran’da Samsun Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı Stare Çelebi, 15 Haziran’da Sibel Kızılateş, “Amonasro” rolünü 13 Haziran’da İstanbul Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı Murat Güney, 15 Haziran’da Alaaddin Ataseven, “Ramfis” rolünü Engin Suna, “Il Re” rolünü Ankara Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı Özgür Savaş Gençtürk, “Un Messaggero” rolünü 13 Haziran’da Burak Pektaş, 15 Haziran’da Ferdi Uslu, “Sacerdotessa” rolünü 13 Haziran’da Zişan Damcıoğlu, 15 Haziran’da Arzu Aydoğdumu canlandıracak.

 

Eserin konusu:

 

Mısır Firavunu (bas), Habeşistan ile savaş halindedir. Mısır ordusunun genç kumandanı Ramades (tenor), Habeş kralının kızı genç ve güzel Aida’ya (soprano) âşıktır, ancak onun kimliğini bilmemektedir. Habeş kralı Amonasro (bariton) Teb kentine saldırınca Ramades komutasındaki Mısır ordusu karşı koymaya hazırlanır. Üzüntü içinde olan Aida gibi firavunun kızı Amneris de (mezzo soprano) Ramades’e âşıktır ve ona zaferle dönmesi çağrısında bulunur.

15 Haziran Perşembe saat: 19.00’da tekrar sahnelenecek olan eserin 10, 15 ve 30 TL olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi opera gişesinden ve www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X