Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ANTALYA – Özaltın Holding iştiraklerinden Gloria Hotels ve Resort Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Uzan, 2017 yılı turizm sezonundan umutlu olduklarını bildirdi.

admin
Bu içerik 516 kez okundu.
Advert

Gloria Hotels ve Resort Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Uzan yaptığı açıklamada turizm sezonu ve Gloria Otellerinin performansı ve yeni başlatılan yenilikler ile hedeflerini anlattı.

Türkiye ile Rusya arasında uçak düşürme krizi, Avrupa ile gerginlikler ile geçen yıl yaşanan terör olayları ve çeşitli nedenlerden dolayı 2016 yılında turizmde sıkıntı yaşandığını belirten Cem Uzan, 2017 turizm sezonunun 2016’dan daha iyi olacağını söyledi.

İspanya ve Yunanistan’ın artık talepleri karşılayamadığını ifade eden Uzan, Rus pazarında sıkıntı yaşanmadığını kaydetti. Avrupa pazarından da Türkiye’ye yoğun talepler gelmeye başladığını ifade eden Cem Uzan, şunları kaydetti. ‘’Geçtiğimiz kriz döneminde oteller 2018-2005 yılları arasında karlılığı unutsun demiştim. Otellerin karlılıkları azalıyor. Ancak, bu yıl 2016’dan daha iyi olacak. Ancak 2015’e göre ise yüzde 15 düşüş olabilir.  Avrupa’dan gelen taleplerle bu yılı 2015 rakamlarıyla kapatırız. Türkiye’de düzlüğe çıkar ve önümüzdeki yıl da başını alıp gider. Şu anda Avrupa’dan yoğun talep olmasına rağmen uçak yok. Hollanda pazarında da düzelme var. Hem TOBB hem de TÜROFED yetkilileri THY uçaklarının talep olan pazarlara yönlendirilmesi için görüşmeler yapıyor.’’

Gloria Hotel ve Resort’lere bağlı 4 otelde toplam 166 adet özel villa bulunduğunu ifade eden Uzan, geçen yıl turizmde yaşanan kriz nedeniyle özel villaların fiyatlarında da düşüşler olduğunu, villaların günlük en az bin, bin 500 dolardan satıldığını sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X