Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

SERİNLEMEK İÇİN GELDİLER ÇARŞAFA SARILDILAR

ANTALYA'da yüksek nem ve sıcaktan bunalanlar, Konyaaltı Sahili'nde sabahladı. Tatilciler, sabaha karşı üşüyünce üzerlerine çarşaf örtmek zorunda kaldı.

SERİNLEMEK İÇİN GELDİLER ÇARŞAFA SARILDILAR
SERİNLEMEK İÇİN GELDİLER ÇARŞAFA SARILDILAR admin
Bu içerik 378 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Hava sıcaklığının 35 derece kaydedildiği Antalya'da yüksek nem vatandaşları bunalttı. Deniz suyu sıcaklığının 30 derece, nem oranının yüzde 70'leri gördüğü kent merkezinde sıcak ve nemden bunalan yerli ve yabancı tatilciler, gündüzleri serinlemek için deniz ve su parklarına akın etti. Gündüz olduğu kadar akşam da yüksek nemden bunalan tatilciler, aileleriyle birlikte geldikleri Konyaaltı Sahili'nde geç saatlere kadar yüzerek serinledi. Bazı vatandaşlar beraberlerinde getirdikleri çarşafları sahile serip sabaha kadar sahilde uyudu. Sabahın ilk ışıklarında sahilde sabahlayanların hali ilginç görüntüler oluşturdu. Tatilcilerin, sabaha karşı üşüdükleri için üzerlerine çarşaf örttükleri görüldü.

 

SAHİLDE SABAHLAYIP İŞE GİDİYORLAR

 

Afyonkarahisar'dan tatil için Antalya'ya gelen ancak yüksek sıcaklık nedeniyle Konyaaltı Sahili'ni tercih eden 24 yaşındaki Mehmet Akkaş, "Sabaha kadar buradayız. Sıcaktan evde duramıyoruz sahile geldik. Deniz suyu ılık ama dışarı çıkınca yanıyorsun. Nem çok bunaltıcı. Sahil aşırı kalabalık, iğne atsan yere düşmez" dedi. Sahilde sabahlayan Kemal Akay ise "3-4 gündür buradayız. Sahilde sabaha kadar durup sabah da direkt işe gideceğiz. Yarın akşam tekrar buradayız" dedi.

 

 

SABAHA KARŞI DONDUK

Üniversite öğrencisi Alparslan Bölükbaş ise gece beklemediği kadar üşüdüğünü belirtti. Bölükbaş, "Sahilde uyuduk. Gece çok soğuktu, donduk. Ben nemden dolayı sıcak olmasını bekliyordum ama tam aksiyle karşılaştım" dedi. İki gündür sahilde sabahladıklarını belirten Gökten Atmaca ise "Sahilde yatıp kalkıyoruz. Hava ve deniz güzel. Şimdi kahvaltımızı yapıp işe gideceğiz. Akşam tekrar sahile geleceğiz. Sabaha karşı biraz üşüdük" dedi. Ailesiyle birlikte sahilde sabahlayan ve günün ilk ışıklarında denizde yüzmenin keyfini süren 17 yaşındaki Furkan Taş ise sahilde sabahlamanın güzel bir duygu olduğunu, istediği zaman denize girebilme imkanı olduğunu söyledi.

Fırat ve Ahmet Unat kuzenler de sahilde sabahladıklarını söyledi. Ahmet Unat, Fırat'ın rahat uyuyabilmesi ve eşyalarının çalınmaması için sabaha kadar nöbet tuttuğunu söyledi.

 

DHA-Genel - Türkiye-Antalya -

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X