izmir bayan escortlar

Advert
Advert
Advert
SAYGI BİRAZ SAYGI…
Nazan Şekerkaya Kılıç

SAYGI BİRAZ SAYGI…

Bu içerik 2068 kez okundu.
Advert

Türk Dil Kurumunda; “Değeri, üstünlüğü, yaşlılığı, yararlılığı, kutsallığı dolayısıyla bir kimseye, bir şeye karşı dikkatli, özenli, ölçülü davranmaya sebep olan sevgi duygusu.” diye geçer anlamı.

Saygı bir davranış biçimidir. İnsanlar saygının sadece büyüklerin elini öpmek olduğunu düşünse de çok daha büyük anlamları ve gösterilmesi gereken yerleri vardır.

Günümüzde neredeyse unutulan bu olgu aslında toplumları bir arada tutmaya yarayan en önemli mihenk taşıdır...

Örneğin; Trafikte olan kazaların (dikkatsizlik hariç) çoğu saygısızlıktandır. Her yol bizim bütün geçişler bizim hakkımız sanırız. İlişkilerde ki kavgaların, sıkıntıların, boşanmaların yine tek sebebi saygısızlıktır. Her zaman kendi penceremizden bakar, ‘‘Karşı tarafı üzdük mü? Kırdık mı?’’ Diye düşünmeyiz… Eğer bir ortamda saygı yoksa orda ne huzur olur ne de sevgi...

Saygıyı önce kendimize göstermeliyiz. Daha sonra çevremize, yaşadığımız yere ve insanlar dışında ki canlılara...

Ve en önemlisi de bence saygı bir duruş biçimidir.  Karşımızda ki insan bizimle aynı dili konuşmuyor, aynı dine inanmıyor, aynı siyasi görüşü onaylamıyor olabilir. İşte duruşumuz burada öne çıkmalı ve saygı göstermeliyiz. Hepimiz aynı olamayız.  Birbirimizden farklı olmalıyız ki tekdüze bir yaşamımız olmasın. 

Sanata, sanatçıya, emekçiye saygı...

Kurucusu olduğu Müjdat Gezen Sanat Merkezi saldırıya uğrayan Sayın Müjdat Gezen’e geçmiş olsun dileklerimle…

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X