Advert
Advert
İletişim
Alaattin Özuzun

İletişim

Bu içerik 447 kez okundu.
Advert

“Selam” dedi mesajında kadın...

“Selam” dedi adam. “Her şey yolunda mı? Ben gayet iyiyim. İşler de çok iyi. Bugün hava da muhteşem. Biliyor musun süper bağlantılar yaptık, harika gidiyor her şey. Sağlığım da gayet iyi. Babamı aradım o da çok iyiymiş. Bahçedeki ağaç o kadar güzel çiçek açtı ki, güzel meyve olacak sanki. Bugün çok mutluyum, biliyor musun her şey istediğim gibi gidiyor. Sanırım bu hafta bu hep böyle olacak. Sen ne yapıyorsun?

Kadın: “Ben sana sadece selam diye mesaj attım. Sen hayat hikayeni anlattın neredeyse…”

Adam: “Sadece selam mı? Sen o ‘selamı’ yazdın ya, bana nasıl olduğumu sordun. Sağlığımı sordun. Günümü sordun. Ailemi sordun. Hikaye anlattın. Bir sürü şey söyledin."

“Nasıl yani?” dedi kadın

“Bak” dedi adam. “Bazıları 50 tane cümle yazar ben onu tek kelime olarak okur, tek kelimeyle cevap veririm. Ama sen tek kelime yazarsın, ben o kelimeden bir roman çıkartırım. O ‘selamı’ kimin yazdığı önemli.

Çağımızdaki en büyük sıkıntı iletişim. Maalesef güzel yerinden bakmak yerine her şeyde olumsuzluk arayıp tersinden anlamaya çalışıyoruz…

Lütfen;

Her cümlenin farklı bir yerinden bakıp, farklı boyutlara çekmeyin. İyi tarafından bakın, olumlu düşünün. Size “Canım” diyene “Canın çıksın” demiş gibi davranmayın. Mutsuzluk yerine mutlu olmayı seçin. Kısacası karşınızdakini biraz anlamayı deneyin. Başkası yüzünden yaşamış olduğunuz olumsuzlukların hesabını ondan çıkartmayın. Unutmayın ne isterseniz onu yaşarsınız.

Hayatınız da hep size “Selam” diyecek insanlar olsun.

 

Sevgiyle…

 

Alaattin Özuzun

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500