Advert
Advert
Eylülden Sonbahara
Nilda Erzin

Eylülden Sonbahara

Bu içerik 105 kez okundu.
Advert

Rüzgar sessiz sessiz kulağıma fısıldıyor adeta. İnceden bir çığlık, geçmiş anılarımı da bir yaprak gibi önüme uçuruyor. Tenimi yakan sıcaklar da tükendi. Eylül göz kırpıyor. Dudaklarımda tatlı bir gülümseme. Bazen buruk, lakin umutlar hep taze. 

Sonbaharda yenileniyorum. Tıpkı kendini toprağa bırakan turuncu, sarı yapraklar gibi. İçimdeki hüzünler, yaşamış olduğum kırgınlıklar hepsi teker teker, bir bir düşüyor. Ve benim bahçemde, yeniden can buluyor düşlerim. 

En sevdiğim, yeniden doğduğum aylara geldik. Kendimi şarj ettiğim, huzur dolduğum mevsim. Kimilerine göre hüzün demektir sonbahar. Fakat benim için ise aksine, huzurdur. Yenilenmedir, gelişmedir. Eskiyi, kirlenmişi, solmuşu atıp yerine yepyeni heyecanlar açmaktır. Bir ağacın, bir çiçeğin kendini yenilemesi kadar güçlü ve saf.

Yaşadığımız sürece hep farklı sınavlardan geçeriz. Bazen mutlulukla sonuçlanır, bazense hüzünle... Gün gelecek, acılarımızı da sevmeyi öğreneceğiz. Onları şefkatle kucakladığımız zaman, bilin ki o vakit her şey güzelleşecek. Şükür ile tüm kötülüklerin izleri silinecek. Belki zamanı, istediğimiz gibi, beklediğimiz şekilde hızlı olmayacak ama bileceğiz ki, en hayırlı vakitte o çanlar bizim için çalacak. Umut çanları...

Aklınızdan ve kalbinizden geçirdiğiniz her düşünce, her söz evrene bir mesajdır ve evren bunu size aynı şekilde geri teslim edecektir. Büyük bir boşlukta bağırıp, sesimizin arkadan aynı sözleri tekrarlaması gibi. Hepimiz kendi içimizdekilerin yansımasını etrafımıza enerji olarak göndeririz. İyi ya da kötü. Bunlar hep bizim insiyatifimizde. Bırakın iyi düşler, iyi düşünceler, iyi umutlar yankılansın. 

Düşen yapraklara, mevsimlere bağlamayalım hüzünlerimizi. Aksine, yerine yenisi geleceği için mutlu olalım. Tükenmiş, zehirli olan tüm üzüntülerimizin kendini dökme zamanı gibi düşünelim ve her yağmur, her gözyaşının ardından pırıl pırıl bir güneş açtırsın hayatımıza. 

Unutmayalım ki, bulutların arkası hep güneştir. Hoş geldin sonbaharım. Hoş geldin yeni umutlarım. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500