Advert
Advert
Advert
NEYE GÖRE ZENGİNLİK
Derya Kazancı

NEYE GÖRE ZENGİNLİK

Bu içerik 1599 kez okundu.
Advert

Başarı denilince akla ilk gelen isimlerdir; Apple ve Pixar’ın kurucusu Steve Jobs.

Dünya zenginleri arasına girmiş bir adam. Kanser teşhisi koyulduktan sonra yaşama dair bir yazı paylaşmış. Bu yazıyı kısaca sizlerle paylaşmak istedim.

"İş dünyasında başarının zirvesine ulaştım. Başkalarının gözünde benim hayatım başarının somut bir örneğidir. Ancak işi, elde ettiğim başarıyı ve kazandığım zenginliği bir kenara bırakırsak, hayattan çok az keyif aldım.

Sonunda zenginlik alışık olduğum hayatın sadece bir unsuru. Şu an hasta yatağımda yatıyorken anlıyorum ki tüm gurur duyduğum zenginliğim, başarım, solgun ve yaklaşan ölümün yüzünde anlamsızlaşıyor. Şimdi biliyorum bir ömür boyu biriktirdiğim zenginlik bitecek. Zenginlikle ilgisi olmayan şeylerin peşinden koşun. Zenginlikten daha önemli şeyler olmalı insan hayatında. "

Ne kadar güzel söylemiş. Zenginlik. Neye karşı zenginlik… Sadece para kazanmak başarılara ulaşmak değil zenginlik.

Hayallerimizin peşinden koşacağız diye hiçe saydığımız sağlığımız, ömür boyunca edindiğimiz arkadaş ve dostlarımız, onlara ayırdığımız keyifli saatler vb.

Yaşamın boyunca kazandığın serveti yanında götüremiyorsun ki…

Bu yüzden ilk önce kendimize iyi bakalım ve sahip olduğumuz değerlerimizin kıymetini bilelim.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Yılnur Yazaroğlu     2017-04-05 Ne güzel anlatmışsın deryacım maalesef hayat böyle ne zenginlik ne para ne şan şöhret hiçbirşey götüremiyoruz sadece Allah için yaptığımız iyilikler ibadet ler ve teslimiyet lütfen tatile gidicek gibi valizimizi hazırlıyoruz ya birikimleri mizi yapalım yanımızda sadece bunlar gidecek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X