izmir bayan escortlar

Advert
Advert
Advert
ARKADAŞ
Miray Koraltürk

ARKADAŞ

Bu içerik 897 kez okundu.
Advert

Eski Türklerde Askerler savaşırken arkadan gelecek herhangi bir saldırıyı kontrol edebilmek için sırtlarını bir ağaca, kaya veya taşa vererek ok atarlarmış. Atalarımız genelde bozkır hayatı yaşadıkları için bu sırta dayanan nesne genelde bir taş veya kaya olurmuş ,yıllar sonra bu sırt dayanan taşın ismi ARKA-TAŞ’dan ARKADAŞ şeklinde dilimize yerleşmiş ve bugün bile güvenebileceğimiz bizi arkadan vurmayacak olan samimiyetine güvendiğimiz kişilere verdiğimiz isimdir.

Arkadaşlarınız, baktığınızda kendi yansımanızı gördüğünüz bir aynaya benzerler. Bu açıdan bakarsak eğer bir arkadaşınızda özellikle güzel olan şeyler görüyorsanız, bu güzel şeylerin sizde de bulunmaları mümkündür. Bu noktaların farkına varıp, onları yüzeye çıkarmak için çalışabilirsiniz. Arkadaşlarınızın varlığı,sizin gelişmeniz konusunda önemli bir işleve sahiptir.

Eğer arkadaşlarınızla iletişim halindeyken, çeşitli konularda kendinizi rahatlıkla ifade edebiliyorsanız, bu durumda sizin ‘açık’ bir insan olduğunuz söylenebilir. Arkadaşlarınızla konuşabildiğiniz konular sınırlıysa ve geniş bir yelpaze oluşturamıyorsa o zaman ‘onlardan gelen bilgiye kapalısınız demektir. Bugün bu konuda yeni bir başlangıç yapmaya ne dersiniz? Bu alanda atacağınız ilk adım, en iyi arkadaşlarınız olarak nitelendirdiğiniz kişileri, kendi yansımanızı görebileceğiniz birer ayna olarak kabul edip, onlarla serbest bir şekilde duygu, fikir ve bilgi alışverişi yapmaya açık olmaktır.

Ben, benden daha yaşlı, benimle aynı yaşta ve benden daha genç, kısaca her yaş grubundan arkadaşlarım olduğu için kendimi çok şanslı hissediyorum. Her yaş grubundan kişilerle kolayca arkadaş olabilen birisiyim. Diyalog olgusuna bağlı olarak yeni tanıştığım kişilerden enerji alırım ve aldığım bu enerji de, benim sürekli olarak yenilenen enerjimle pozitif kalmamı sağlar.

Çok sayıda arkadaş edinmek o kadar da önemli bir şey değildir. Önemli olan yanımızdayken kendimizi rahat hissettiğimiz insanlarla yüksek kaliteye sahip arkadaşlık ilişkileri kurmak ve sürdürmektir. Bu tür arkadaşlarınızın sayısı çok fazla olmayabilir ve olmak zorunda da değildir. Bana göre arkadaşlıkta en önemli olan konu, ‘arkadaşım’ dediğimiz kişiyle kalp kalbe verip, herhangi bir konuda fikir alışverişleri yapabilmektir. İnsanların birbirleriyle açıkça fikir alışverişleri yapabilmeleri, çok büyük önem taşıyan kritik bir konudur. Bunu yapamayan kişilerin, çeşitli sosyal sorunları ortaya çıkmasına sebep olan şeylerin birer parçası haline geldiklerini gözlemlemekteyim. Arkadaşlarınızla yaptığınız fikir alışverişini daha anlamlı kılmak için, sevecenlik ve nezakete sahip olmayı da unutmamalıyız.

Hiç bir zaman arkadaşsız kalmamanız dileğiyle...

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X