Advert
Advert
Advert
KAPILAR
Derya Kazancı

KAPILAR

Bu içerik 1439 kez okundu.
Advert

Kendi iç dünyamda İnsanları hep kapılara benzetmişimdir. Evlerin kapıları gibi… Kapıyı çalarsınız ve yüzünü gördüğünüz kişi size kapısını açar. Ya da açmaz. Açıldığı zaman gördüğünüz yüzden daha farklı bambaşka bir dünya vardır içeride. Evlerin odaları gibi dünyalarının koridorlarında gezintiye çıkarır sizi. Girdiğiniz her oda bir yaşanmışlıktır aslında. Ve kim bilir neler yaşanmıştır o kapının ardında.

Ne kavgalar, ne hayat savaşları, ne hayal kırıklıkları ne mutluluklar, ne sevinçler...

Bazen gördüklerinize şaşırır bazen inanamazsınız.

Dışarıdan öyle güzel durur ki bazı kapılar, içeri girdiğinizde o dünyaya kapılır ve bir daha hiç ayrılmak istemezsiniz. Bir parçası olursunuz adeta. Onu tanıdıkça dünyasının içinde bir role sahip olursunuz. Ve o kapı hiç kapansın istemezsiniz.

Kimi kapılar vardır öyle ihtişamlı öyle heybetli görünürler ki açmaya cesaret edemezsiniz. Böyle kapılar bazen kendiliğinden açılır size. Dünyalarına buyur eder sizi. Önce biraz tereddüt etseniz de o dünya sizi meraklandırmıştır. Ancak dışarıdan görünen heybetinin aksine içeride daha kırılgan, daha narin ve daha çocuksu birini bulursunuz. Sonra anlarsınız ki o gördüğünüz heybetli kapı bir kalkandan başka bir şey değildir. Ve şaşırırsınız.

Bazı kapıları da bırakın açmayı çalmaya bile cesaret edemezsiniz. Erişilmez bir kapıdır sizin için o. Bir fırsatını bulup açınca da görürsünüz ki hiç de öyle hayal ettiğiniz gibi erişilmez değildir. Ve yine şaşırırsınız.

Bazı kapılar vardır onlar kapkaradır. Ruhlarındaki karalık, kapının rengine vurmuştur adeta. Korksanız da açmak istersiniz ancak yine yanılırsınız. Dışarıdan kapkara görünen bu kapının ardı aslında bembeyazdır. Bazı yaşanmışlıklar dünyamızı karartsa da görürüz ki ruhları bembeyazdır. O karalığa inat bembeyaz bambaşka bir dünya karşılar sizi ve kopamazsınız.

Birden başka bir kapının önünde bulursunuz kendinizi. Kapıyı çalarsınız ama cevap yoktur. Biraz zorlarsınız ama nafile. Siz kapıyı açmaya çalıştıkça o kilit üstüne kilit vurur size. Siz kapıyı çaldıkça defalarca kitlenir o kapı yüzünüze. En çok o kapıyı açmak istemenizin de ya da sizin o kapıyı tercih etmenizin de bir önemi yoktur. Kapının kolunu ararsınız ama bulamazsınız çünkü kolu yoktur bu kapının diğerlerinin de olmadığı gibi. Ancak içeriden açılır bu kapılar ne anahtarları vardır açacak ne de kolu vardır tutup açabileceğiniz.

Çünkü onlar gönül kapılarıdır.

Sadece içeriden açılırlar...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
güngör saracoğlu     2017-04-05 Deryacım kalemine yüreğine sağlık. .... Başarıların adım olsun....
Gülşen     2017-04-05 Deryacığım çok güzel tebrikler
Yılnur Yazaroğlu     2017-04-05 Tebrikler deryacım çok güzel bir yazı olmuş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X