izmir bayan escortlar

Advert
Advert
Advert
KELİMELERİN ÜZERİMİZDEKİ ETKİLERİ
Miray Koraltürk

KELİMELERİN ÜZERİMİZDEKİ ETKİLERİ

Bu içerik 931 kez okundu.
Advert

Günlük hayatımızda kullandığımız kelimeleri şöyle bir düşünelim. Eğer biri yeni bir şeye adım atacaksa ve biz o konuda bilgi sahibi olalım olmayalım hemen kullandığımız kelimeler olumsuz sözcüklerdir. Kullandığımız bu kelimelerin ve onları kullanma tarzımızın, hayatımız üzerinde büyük etkileri olduğunu hiç düşündünüz mü? Bu söylediğim şeyin aslında çokta şaşırılacak yeni bir keşif olduğunu söyleyemem.

Kelimeler ve sözler aslında farkında olmadığımız birer titreşimdirler. İçimizde hareket halinde olan onca suyla birlikte vücudumuz güzel kelimelerle ve hoş sözlerle etkilendiğinde, bizim doğrudan bir müdahalemiz olmadığı halde, sağlığımızın daha da iyi olduğunu duyumsar ve kendimizi daha zinde ve enerji dolu olduğumuzu hissederiz. Bunun tersi bir durumda ise, yani olumsuz kelimelerden etkilendiğimizde, bunların negatif titreşimlerinin vücudumuz üzerinde olumsuz etkileri olur ve iletişimde olmasak bile karşı tarafa bunu rahatlıkla hoş olmayan bir tavırla hissettirebiliyoruz.

Tek bir kelimenin bile üzerimizdeki olası etkileri, tahmin edemeyeceğimiz kadar büyük olabilir. Bu sebeple, hayatımızda bize getirdiği olumlu olumsuz duyguların günlük hayatta farkında olmadığımız, kelimeleri kullanma tarzımızla ve kelimelerin anlamlarıyla çok yakın bir ilgisi vardır. Şu zamanlarda günümüzde her zamankinden daha fazla negatif ve olumsuz sözlere muhatap oluyoruz. Okuduğumuz gazeteler, karşıt fikirde olduğumuz kişilerle olan iletişimimiz, televizyonlar ve radyo kanallarında yayınlanan olumsuz haberler gibi… Onun yerine karşıt fikirli bile olsak birbirimize kullandığımız negatif sözcükleri pozitif sözcüklerle anlatabilsek hayatımızda bakış açımıza negatiflikten öte pozitif bakış açısını sözcüklerimize de yansıtsak hayat o zaman daha keyifli ve güzel olmaz mı?

Ortak dilimizi negatif bir yapıdan çok pozitif bir yapıya dönüştürmek de bizim görevimiz diye düşünüyorum. Bu dönüşümü gerçekleştirmek istiyorsanız ilk adımı dilinizi dönüştürmekle atabilirsiniz.

Pozitif düşünmek, pozitif sonuçlar üretir…

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sen     2017-04-16 Tebrikler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X