Advert
Advert
Advert
KEDİCİK
Derya Kazancı

KEDİCİK

Bu içerik 1122 kez okundu.
Advert

Yakın bir #tb

Sitemizin içine bırakılan daha çok yeni doğmuş minnak bir kedi buldu benim kızlar.

Tabi ki hemen başına üşüştük. Yavrucak o kadar küçük o kadar savunmasızdı ki daha gözleri bile açılmamış. Ben normal şartlarda asla kedileri değil sevmek dokunamam bile; ama nasılsa bu minnakı elime aldım hemen. Annelik içgüdüsüyle!

 Benim kızlar durur mu? "Lütfen anne, bizim olsun anne!" diye yalvar yakar… Onların ısrarlarına dayanamadım hemen ayakkabı kutusu içine havlu işte kediciğin yeri hazır. Arada bir süt vermeye çalıştık ama o sütü verirken de akla karayı seçtim. Ağzını açarken ya bir şey olursa diye halbuki ne olacak! Zar zor, az da olsa sütü içirdim.

Bütün gece kızlar ben alacağım, sen çok sevdin yarışındaydı. Ama bir o kadarda mutluydu kızçelerim… O küçücük kedicik nasıl da mutlu etti benim kızlarımı.

Gece oldu herkes uyudu. Ama bizim kedicik miyav miyav... Süt veriyorum içmiyor, kucağıma alıyorum daha çok bağırıyor... Gecenin bir vakti açtım kedi videolarını… Meğerse kedinin çişi varmış! Nereden bileyim hiç hayvan beslemedim ki ben. Neyse karnına küçük masajlar yaparak çişini de yaptırdım rahatladı minnak.

Bu iş de tamam artık yatabilirim dedim ama ne mümkün kedicik aç. Sütü de içmiyor. Bebek mamasını sulandırıp vermem lazımmış ama nereden bulacağım o saatte. Sabahladık… Nihayet sabah oldu. Kızlara bin bir açıklamalarla o kediciği Konyaaltı Belediyesi’nin yapmış olduğu sokak hayvanları barınağına götürdüm. İyi ki getirdiniz yoksa ölürdü dedi veteriner. Ayyyy bendeyken ölseydi çok vicdan yapar üzülürdüM…

Yalnız arkadaşlar oraya öyle güzel tesis yapmışlar ki içim rahat bir şekilde bıraktım kediciği. İstediğimiz zamanda ziyarete gidebilirmişiz. Teşekkürler Konyaaltı Belediyesi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X