izmir bayan escortlar

Advert
Advert
Advert
AHH SOSYAL MEDYA AHH…
Miray Koraltürk

AHH SOSYAL MEDYA AHH…

Bu içerik 1274 kez okundu.
Advert

2000’li yıllarda facebook ile hayatımıza giren ve sonrasın da Twitter ve Instagram ile devam eden sosyal medyanın hayatımıza doğru kullanıldığında olumlu katkıları olduğu kadar bir o kadar olumsuzluklarının da olduğunu düşünüyorum.

Gelişmekte zorluk çeken bir ortamda büyüyoruz, kendi hayatımıza odaklanıp mutlu olacağımıza başkalarının hayatına odaklı yaşayıp mutsuz olmayı tercih ediyoruz neden diye düşündünüz mü hiç? Cevabı çok basit; küçük yaşta kıyaslanarak büyütüldüğümüz için, büyüdüğümüzde de küçüklüğümüzde edilen kıyaslanma daha kötü bir şekilde farkında olmadan devam ediyor.

Japonların hayatlarını hiç incelediniz mi bilmiyorum ama kazançları az bile olsa mutlular çünkü kendilerine odaklı yaşıyorlar ve sürekli beyinlerini üretmeye çalıştırıyorlar.

Sosyal medya kullanmıyorum ama arada yakınlarımdan gözlemliyor bakıyorum. Bir bölüm bayanlarımız kendilerini olduğundan farklı göstermenin peşinde bir bölümü ise gizemli kalmaya çalışarak hayatını sergilemekte istedikleri kadar yüzlerini saklasınlar en mahrem yerlerini evlerini paylaşmalarına da pek anlam vermiş değilim. Yüzünü görmüyoruz ama yatak odasından lavabosuna evinin her yerini avucumuzun içi gibi biliyoruz yüzleri anlaşılan mahrem bildiğimiz ev içinden daha mı önemli dersiniz? Bir de her saniye ne yaptıklarına dair paylaşımları...  Bunun üzerine geçenlerde değerli bir Psikiyatr dostumla konuştum, bu paylaşımlarının psikolojide bilinçaltında ki anlamı nedir diye.

Kendini ifade etmekte zorlanan, görünüşünden ve konuşmasından hoşlanmayan, kişilik ve benlik sorunları olan yalnızlık çeken kişilerin sosyal medyayı çok daha fazla sevdiği ve burada zaman geçirdiği bilinmekteymiş. Bu yazımı okuyanlar tabii hemen tepki gösterebilirler hiç düşündünüz mü, neden paylaşım yaptığınızı, bence bir sorun kendinize derim ;) Sayfalarını sadece enn yakınlarına açan ve sayfası gizli olan saygıdeğer kişiler zaten bu yazılarıma alınmasınlar çünkü onlar bu kategoriye girmemekte.

Ahh bir de erkeklerimiz yok muuu… Onlara da bir sonra ki yazılarımda yer veririm artık... Kısa bir bilgi vereyim; Tuik verilerine göre sosyal medyada erkekler kadınlardan daha çok vakit geçiriyorlarmış. Devir değişti diye boşuna denmiyor.

Ahh Sosyal Medya ahhh, kendimize odaklı olursak daha mutlu oluruz. Bırakın başkalarının gerçek bile olduğunu bilmediğiniz hayatlarına bakarak mutsuz olmayı hayat çok kısa ve mutluluğun ipucunu vereyim mii? Kendinizi sevin, kendinize odaklanın, bırakın kim nasıl yaşarsa yaşasın ;)

Sevgiler 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
yh eralkan     2017-06-07 Düşüncelerinin yansımalarını zevkle okuyup takip ediyor çok güzel düşündürücü ve eğitici Tebrikler sevgilimiray romadan .....içten başarı vesevgiler ile yhe
y Hayrettin eralkan     2017-06-07 Yazıları etkin dostlarım ve ben okuyoruz okadar berrak tebrik ederim hep takip edeceğiz romadan sevgiler miraycigim
Cem     2017-06-05 Gunumuzde cok guzel bir konuya deginmissiniz.sizinle tanismak ister sohbet etmek isterim yazilariniz gayet basarili
Misafir     2017-05-31 Ya ne güzel bir yazı keşke herkes uygulasa...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X