izmir bayan escortlar

Advert
Advert
Advert
ZAMAN HIRSIZI İNTERNET OYUNLARI...
Nazan Şekerkaya Kılıç

ZAMAN HIRSIZI İNTERNET OYUNLARI...

Bu içerik 1641 kez okundu.
Advert

Günümüzde internet kullanımı fazlasıyla artmış, sosyal medya zaten vaktimizin çoğunu almış bulunuyor. Bu konuya “sosyal medya sen bizim her şeyimizsin” adlı yazımda değinmiştim.

Peki ya oyunlar...

Candy Crush , Kelimelik , Farmville, Poker Oyunları, Bilardo derken aslında nasıl zaman harcanıyor farkında olmuyoruz. Yapacağımız işlerimizi erteleyip oyuna dalıyoruz. Kendini öyle kaptıranlar var ki; Bir arkadaşımın saatini kurup gece ekinleri toplamalıyım dediğini biliyorum. Ah sen o bahçeyi gerçekte eksen uğraşır mısın bu kadar acaba?

İtiraf ediyorum bende bir Candy Crush zedeyim. Oyundan kurtulmak için en sonunda telefondan sildim. Bitmiyor sürekli yeni bölüm açılıyor insani bağımlı hale getiriyor. Ama kelimelik oynamaya devam ediyorum. En azından kelime haznem gelişiyor diyebilirim ya da oyunu bırakmamak için bahanem diyelim.

Çocukların ki ise en kötüsü... biz bu haldeyken onlar ne yapsın. Biz bu kadar oyun oynarken onlara nasıl örnek olabiliriz. Bilgisayar başında ya da telefonda oyun oynamak koşup oynamaktan daha cazip geliyor.

Önce kendimizi örnek olmak adına daha sonra çocuklarımızı bu oyunlardan kurtarmalıyız ki başka aktivitelere zaman ayırabilelim.  Zaman değerli kıymetini bilelim.

Bu arada Kelimelik fena değil tavsiye ederim. Beni ekleyin beraber oynayalım.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X