Advert
Advert
Advert
BAYRAM
Derya Kazancı

BAYRAM

Bu içerik 880 kez okundu.
Advert

Bayram geliyor, geldi derken onu da bitirdik. Kimilerimiz sahil kentlere, kimilerimiz şehir dışına, kimilerimiz de yurtdışı gezilerine gidip bayramını geçirdi.
Sosyal medya sağ olsun kimler nereye, ne zaman, kimlerle gitmiş, nerelerde eğlenmiş hepsini bizlere gösterdi. Mesela süper yazarlarımızdan ALİ ULUSOY tatil kenti Kaş’taydı, NAZAN ŞEKERKAYA Bodrum sahillerindeydi. Ben bu bayramı evde geçirenlerdenim. Bayram sabahı genelde büyüklerimizi kahvaltı ile ağırlarım. Çoluk çocuk, büyük küçük muhabbet içinde bayramın ilk gününü birlikte geçiririz. Gerçi bu bayram biraz eksiklerimiz oldu. Neyse...

Ama bazı evlerde bu kutsal gün acıyla kederle kutlandı. Bu bayram televizyon sürekli şehit haberleri, kazalar, ölü ve yaralıların haberlerini yayınladı. Anne – baba, akraba ziyaretine giderken cenazeleri gitti birçok insanın. Askerlerimiz bizler için vatanımız için bayram günü şehit düştü.
Neden hep kazalar şehitler bu güzel özel günlerde çok çok fazla olur? Neden evlere hep ateş düşer?

Oysa bayram demek birliktelik, mutluluk, dargınların barıştığı, var olan duyguları en yakınlarımızla paylaşmanın huzuru demek bence… Acı, gözyaşı demek değil ki!!!
Son olarak CAN YÜCEL'in sözünü eklemeden geçemeyeceğim. "Hayata serpilmiş ilahi ikramlar, kıymet bilen kullarına bayram yaşatır."

Sevdiklerimizle geçen her gün her saat bayramdır...

Sevgilerle!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X