Advert
Advert
REKLAMIN BU KADARI… BİLARDO
Miray Koraltürk

REKLAMIN BU KADARI… BİLARDO

Bu içerik 1028 kez okundu.
Advert

Uzun süreden beri kan kaybeden bilardonun bugünlerde Koraltürk Bilardo’nun atılımlarıyla beraber tekrardan eski canlılığını kazanmaya başlaması bilardonun eski tabiriyle kahvehane kültürü olmasından çıkıp gerçek bir spor kültürünü, cazibesini kazanmaya başlıyor olması mutluluk verici.

Naçizane düşüncem, her sektör moda gibidir.70’li, 80’li yıllar nasıl 20 sene sonra daha modernize edilip tekrar gündeme geliyorsa bilardo da öyle. 90'lı yıllarda günümüz teknolojisinin bu kadar ilerlememiş olması insanları bilardo salonlarında vakit geçiyor olmaları, 2000'li yıllarda hayatımıza bilardo salonlarının yerine internet kafelerin açılıp çocukların hevesini internette oynanan oyunların daha cazip gelmesi ebeveynlerin de çağı takip eden yeni bir kuşak doğması olarak yorumlandı. Oysa ki ebeveynlerin düşüncesi, güvenliği az, sigara kokulu bir ortamda çocuklarının bulunmasındansa teknoloji yeniliği takip eden, sigara kokularından uzak bir ortamda olmaları düşünceleri olumlu bulundu. Aslında bilmiyorlar ki çocuklarının PC karşısında tüm vakitlerini geçirip zararlı ışın almaları, spordan uzak, kilolu ve vücut tembelliğinin doğacağını... Çocuklara cazip gelmesiyle beraber ebeveynlerinde bu yeni teknolojiye bağlanması bilardo işletmecilerini olumsuz etkiledi.

Koraltürk’ün Avrupa ve Türkiye’de patentini aldığı yemekli bilardo masaları aile içi paylaşımı sağlamakla beraber doktorlar tarafından pasif spor olarak da tavsiye edilmektedir. Yemekten sonra kapakların sağ ve sola açılımıyla bilardo masasına dönüşen masa hem kalori yakmanızı sağlıyor hem de eğlenceli vakit geçirmenizi sağlamaktadır. Üstelik mobilya tarz dizaynınız nasıl ise ona uygun üretebiliyor Koraltürk ….

Bilardo bir kültürdür, spordur …

 

      

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Orhan     2017-08-13 Tebrikler ...