izmir bayan escortlar

Advert
Advert
ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA...
Derya Kazancı

ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA...

Bu içerik 2710 kez okundu.
Advert

O köy bizim köyümüzdür. Gitmesek de orda yaşayamasak da o köy bizim köyümüzdür. 

Bu hafta size Harşena Dağlarının arasında kurulmuş Amasya'nın boyalı köyünden yazıyorum. 

Havası muhteşem. 

İnsanları daha da muhteşem. 

Bizim oralara hiç mi hiç benzemiyor. 

Burada herkes kardeş. 

Burada herkes samimi, içten… 

Düğünümüz var. Düğün evi yeme içme yeri değil burada. Evde ve mahallede iş bölümü var. Kimisi bahçeden taze taze sebze toplamaya gidiyor, kimisi bir yandan yemek yapıyor ama neşe içinde birliktelik içinde…

İnternet yok, muhabbet var. TV açılmıyor dolayısıyla çocuklar bahçede toprakla, civcivlerle oynuyor veya kendilerine oyun üretiyor. 

Akşamüstü saat 17:00’de davullar, zurnalar çalmaya başladı bile; düğün ertesi günü olmasına rağmen. Ama bu davul zurna sadece erkekler için çalınan bir eğlence. Bir yandan da sıkılan silahlarda buradaki erkeklerin tek eğlencesiymiş. 

İçkinin 'i' harfi bile geçmiyor. Tek içecek ÇAY !!! 

Düğün de bir o kadar değişikti. En ilginci de damat oynarken bir anda ayağındaki ayakkabıları kim alırsa bahşiş karşılığında geri veriyormuş… Güzel ve eğlenceli bir düğündü.

Amasya... Dağların etekleri, dağların en zirve noktası; her yerinde tarih büyük bir titizlikle yaşatılıyor. Bu şehirde birçok müze var. Merkez müzesine gittim buram buram tarih kokuyor. Bebeği, genci mumyalanmış; cam fanusun içinde sergilenmiş. Çok büyülü bir atmosferdi. Osmanlı döneminde kullanılan birçok eşya... Tek kelimeyle muhteşemdi.

Her yerinde eski zamanlardan kalan yaşanmışlıklar var ve bunları çok iyi korumuşlar, korumaktalar.

Biz burada çok iyi ağırlandık. Bu vesile ile de çocuklarım köy hayatını yaşamış oldular. Yolunuz buraya düşerse mutlaka gezin görün derim….

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X